spot_imgspot_img

Duże zainteresowanie maszynami fleksograficznymi DCM Usimeca

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją opakowań kartonowych, toreb papierowych czy kopert.

Jak podaje ich wyłączny przedstawiciel w naszym kraju – firma System P – w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183, we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespołów drukujących). Piotr Skłodowski – właściciel przedsiębiorstwa zapowiada kolejne wdrożenia, realizowane w ślad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.

DCM Usimeca – ponad 40 lat na rynku maszyn fleksograficznych

„Marka DCM Usimeca, obecna w naszej ofercie od kilkunastu lat, ma ugruntowaną pozycję w Polsce – mówi. – Firma, znana głównie ze specjalistycznych urządzeń do przetwarzania i konfekcjonowania opakowań elastycznych, zajmuje się też produkcją kompaktowych, prostych w obsłudze maszyn fleksograficznych, przeznaczonych do zadrukowywania produktów takich jak torby papierowe i tkane, koperty oraz sztywne opakowania kartonowe na pizzę, ciasta czy wino.

Maszyny, oferowane obecnie w dwóch seriach – IM183 i IM2, przeznaczone są głównie do drukowania małych i średnich nakładów. Z myślą o tego rodzaju asortymencie kupują je także klienci z Polski, a jej rodzimych użytkowników wciąż przybywa – zwłaszcza w ostatnich 3-4 latach obserwujemy zwiększone nimi zainteresowanie”.

Maszyny fleksograficzne pojawiły się w ofercie firmy DCM Usimeca w 1981 roku, wraz z przejęciem przez nią ich ówczesnego producenta – MECEM. Jak podkreśla obecny dostawca, korzyści dla użytkowników decydujących się na zakup tego rozwiązania są bardzo liczne: łatwa instalacja, prosta obsługa, niski koszt eksploatacji i konserwacji, kompaktowość oraz duży potencjał w kontekście rynków, na jakich działają końcowi klienci.

Zalety maszyn dostrzegają kolejne drukarnie – od kilku lat firma DCM Usimeca dostarcza ok. 30 maszyn fleksograficznych rocznie do przedsiębiorstw o różnym profilu produkcji.

„Popularność tych maszyn wynika również z krótkiego czasu zwrotu z inwestycji” – podkreśla Piotr Skłodowski. 

IM183: sukces handlowy, także na polskim rynku

Jak dodaje Piotr Skłodowski, szczególnie dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw, reprezentujących różne profile produkcji, cieszą się maszyny z serii IM183: „Na ich zakup decydują się firmy o różnej specjalizacji, zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych; dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru; dystrybucją toreb papierowych i opakowań, także personalizowanych. W części tych przypadków inwestycja w maszynę IM183 wiąże się z rozpoczęciem zupełnie nowego projektu w ramach danej firmy.

Maszynę tę zakupił również producent toreb papierowych i opakowań, który – chcąc rozszerzyć swoją ofertę – podjął decyzję o ich personalizowaniu. Warto dodać, że wśród firm, które zakontraktowały to rozwiązanie w ostatnim czasie, są również ich dotychczasowi użytkownicy. Zadowoleni z wcześniejszej inwestycji w tę maszynę, decydują się na zakup kolejnej, zwiększającej ich moce produkcyjne. Tak było choćby w przypadku jednej z dużych drukarń fleksograficznych”…

Źródło: SystemP

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING