spot_imgspot_img

Druk atramentowy zaspokaja zróżnicowane potrzeby

“Druk atramentowy zaspokaja zróżnicowane potrzeby przemysłu w zakresie wyższej wydajności produkcji i niższych kosztów”. Dyrektor generalny firmy Agfa, Pascal Juéry, dzieli się swoim spojrzeniem na rynki przemysłowego druku inkjetowego oraz na działalność firmy Agfa w tym zakresie.

Pascal, czy mógłbyś przybliżyć obecną działalność Agfy w zakresie przemysłowego druku inkjetowego?

Nasz dział Industrial Inkjet koncentruje się na aplikacjach atramentowych, w których drukowanie jest częścią przemysłowego procesu produkcyjnego. W określonych segmentach rynku stosuje podejście oparte na rozwiązaniach zintegrowanych, w innych zaś – wyłącznie na atramentach.

Nasze zintegrowane rozwiązania w zakresie druku zaspokajają potrzeby wysokiej klasy produkcji małoseryjnej, podczas gdy nasz dział zajmujący się atramentami dostarcza sprzęt do druku wielkoseryjnego, czasami specjalnie opracowany i zaprojektowany, aby spełnić wymagania naszych partnerów przemysłowych. W każdym z tych przypadków pozostajemy w kontakcie z daną branżą, aby upewnić się, że nasze rozwiązania odpowiadają jej potrzebom i ekonomice. Pragnę nadmienić, że Agfa jest też liderem technologii inkjetowej na rynku sign & display.

Dlaczego Agfa jest aktywna na polu przemysłowego druku inkjetowego?

Po pierwsze, Agfa ma ku temu bardzo dobre warunki, gdyż dysponujemy wewnętrznym know-how dotyczącym wszystkich kluczowych elementów technicznych rozwiązań druku inkjetowego, w tym drukarki, oprogramowanie, a także – co nie mniej ważne – atramenty.

Z technologicznego punktu widzenia Agfa ma wiele do zaoferowania. Rozumiemy interakcje zachodzące pomiędzy poszczególnymi częściami rozwiązań. Dlatego też, przykładowo, zestaw farb nigdy nie jest opracowywany, jako samodzielny element, lecz zawsze w synchronizacji z urządzeniami drukującymi – czyli z zastosowaniem podejścia systemowego. Dzięki temu, że podejmujemy wysiłek studiowania konstrukcji farby pod kątem wszystkich parametrów, jakie wchodzą w grę, atramenty Agfa są najlepsze w swojej klasie.

Które segmenty wykazują największy wzrost?

W segmencie druku przemysłowego atramenty będą się rozwijać w określonych segmentach. Agfa jest obecna na rynku w branży dekoracyjnej i skórzanej. Celujemy też w zastosowania opakowaniowe, np. druk na tekturze falistej.

Inkjet udowodnił swoje możliwości technologiczne; obecnie skupiamy się głównie na wydajności rozwiązań. Najważniejszym trendem jest ewolucja od druku specjalnych serii do prawdziwego druku produkcyjnego. Atramenty pozostaną kluczowym elementem sukcesu druku atramentowego. Widzimy, że zarówno atramenty utwardzane promieniami UV, jak i atramenty na bazie wody stale się rozwijają, przy czym każda technologia atramentowa ma swoje mocne strony.

Zdajemy sobie również sprawę, że zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy, dlatego też nasz rozwój jest ukierunkowany na wodne rozwiązania o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem w fazie rozwojowej.

W jaki sposób Agfa będzie wspierać te gałęzie przemysłu w ich rozwoju?

Rynek przemysłowy” jest bardzo zróżnicowany i obejmuje wiele branż, które mogą skorzystać z zalet druku cyfrowego. Wdrożenie druku inkjetowego to szansa na dostarczenie odpowiedzi na potrzeby rynku, zarówno w zakresie zastosowań, jak i optymalizacji przebiegu i kosztów produkcji. Branże, które najbardziej potrzebują rozwiązania, przejdą na nie jako pierwsze.

Sukces rozwiązań inkjetowych będzie zależał od tego, jak dobrze zostaną one dopasowane do potrzeb rynku. Agfa ma ku temu wszelkie predyspozycje, gdyż dysponuje rozległym know-how dotyczącym wszystkich elementów rozwiązania, a także dzięki partnerstwu z kluczowymi graczami branży inkjetowej. Ważne są też nasze powiązania z zaangażowanymi branżami. Jesteśmy na przykład członkiem stowarzyszonym EPLF, organizacji zrzeszającej europejskich producentów laminatów. Jesteśmy również członkiem sympatykiem FEFCO, organizacji zrzeszającej europejską branżę tektury falistej.

Pascal, podsumowując, czy mógłbyś podsumować zaangażowanie Agfy w sprawy klientów przemysłowych?

Agfa nieustannie inwestuje w zdobywanie dogłębnej wiedzy na temat przemysłowych zastosowań i procesów produkcyjnych, aby móc dostarczać rozwiązania inkjetowe dopasowane do specyficznych procesów produkcyjnych każdej aplikacji. Aby tak się stało, Agfa współpracuje ze swoimi klientami. Przywództwo oznacza dziś współpracę i partnerstwo… więcej na WWW.

Źródło: Agfa

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING