spot_imgspot_img

Drugi KODAK FLEXCEL NX System od Miraclon w firmie Flexolution

Firma Flexolution, włoski dostawca usług prepressu, zainstalowała niedawno drugi system do naświetlania KODAK FLEXCEL NX Wide od Miraclon, aby utrzymać tempo produkcji i sprostać zapotrzebowaniu po uzupełnieniu swojej oferty o druk szerokowstęgowy. Wytwarzając stabilne, wysokowydajne płyty, system będzie nadal przysparzał korzyści klientom, umożliwiając szybszy rozruch i dostarczając wysokie gęstości wydruków, co pozwoli zaoszczędzić farbę i zmniejszyć ilość odpadów, zapewniając wyjątkową jakość druku.

Luca Ferrari, dyrektor Flexolution: „Firma Flexolution jest znana w sektorze wąskowstęgowym z oferowanych przez nas płyt FLEXCEL NX Plates wyróżniających się wysoką jakością i wydajnością. Zaczęliśmy też otrzymywać wiele zapytań z rynku druku szerokowstęgowego. Wiedziałem, że jeśli zamierzamy spróbować i wejść na ten konkurencyjny rynek, potrzebujemy najlepszej technologii, która mogłaby zapewnić najwyższą jakość”.

„Jedynym możliwym technicznie wyborem była technologia FLEXCEL NX, która wyznacza rynkowe standardy dla najwyższej jakości – zgodnie z naszą filozofią – wykorzystując najbardziej niezawodny system fleksograficznych płyt polimerowych z punktami o spłaszczonym wierzchołku, poprawiając przy tym gęstość optyczną i jakość druku. Chcieliśmy mieć pewność, że mamy stabilną, powtarzalną płytę, która umożliwi nam reprodukcję pikseli z optymalną rozdzielczością”.

W 2018 roku firma Flexolution zainstalowała FLEXCEL NX Wide 4260 System do płyt o formacie 1067 x 1524 mm, a w 2021 roku kolejny FLEXCEL NX Wide 5080 System do płyt o formacie 1270 x 2032 mm. Większy format przynosi także dodatkowe korzyści, m.in. umożliwiając firmie optymalizację wykorzystania miejsca na płyty, ograniczając odpady i zwiększając produktywność”.

Zadowoleni i lojalni klienci

Luca wyjaśnia, jak maksymalnie wykorzystuje wiodącą w klasie technologię, taką jak FLEXCEL NX System: „Sukces komercyjny dostawcy usług prepressu przede wszystkim zależy od jego dostępności i umiejętności słuchania. Takie podejście pozwoliło nam zostać globalnym doradcą większych firm, realizującym studia wykonalności od najwcześniejszych etapów rozwoju produktu. Nasze płyty są w 100% dostosowywane do każdego klienta. Tak więc tworzymy indywidualne profile kolorów dla ich określonych pras drukarskich i dopracowujemy je, aby oferować stabilne płyty, które umożliwiają wydruki najbardziej zbliżone do standardów ISO”.

Oczywiście drukarnie doceniają te starania, stając się regularnymi klientami. Nieustannie rośnie także liczba zleceń druku szerokowstęgowego. Podstawowym rynkiem firmy Flexolution, który zapewnia obecnie niemal dwa miliony euro dochodu, jest sektor opakowań żywności. Wielu producentów etykiet i drukarni opakowań giętkich wymaga płyt FLEXCEL NX.

„Dobrym przykładem odnoszonych przez nich korzyści jest drukarnia opakowań giętkich, która wykonała niedawno 400 tysięcy metrów materiału i poinformowała nas, że płyta pozostała stabilna i zachowywała się perfekcyjnie w czasie druku całego nakładu” — dodaje Luca. „Technologia FLEXCEL NX pozwoliła nam także bardzo skutecznie rywalizować z grawiurą dzięki wyższej gęstości optycznej osiąganej za pomocą DIGICAP NX Patterning Technology”.

Sekret: DIGICAP NX Patterning Technology

Dzięki DIGICAP NX Patterning Technology na powierzchnię wszystkich elementów płyty FLEXCEL NX zostaje naniesiony wzorzec mikrotekstury, w wyniku czego, jak wyjaśnia Luca: „dochodzi do zagęszczenia wzorca i redukcji ilości farby, co przekłada się na lepszą jakość wysokich świateł, natomiast drukarze uzyskują krótsze czasy uruchomienia i oszczędzają farbę, ponieważ płyty FLEXCEL NX trafiają bezpośrednio do produkcji”.

DIGICAP NX Patterning Technology wykorzystuje także wszystkie zalety KODAK SQUARESPOT Imaging Technology i jej rozdzielczości optycznej grawerowania na poziomie 10 000 dpi, która umożliwia drukarniom uzyskanie wyższej stabilności, dokładności i niezawodności podczas drukowania.

Flexo – konkurencyjna przewaga nad drukiem offsetowym, grawiurowym i cyfrowym

Kiedy powstała firma Flexolution, jej klienci rywalizowali z drukiem offsetowym. „Ale teraz” — mówi Luca — „mając na uwadze spadek wielkości nakładów, rywalizują także z drukiem cyfrowym. Dlatego, aby zapewnić klientom przewagę nad konkurencją, musimy dostarczać odpowiednie płyty, które oferują krótsze czasy narządzania i druk za pomocą stałej palety. Płyty FLEXCEL NX Plates pozwalają nam to robić. Inwestujemy też w oprogramowanie do zarządzania kolorem, które umożliwia nam konwertowanie kolorów z palety Pantone do zadań wykorzystujących proces czterokolorowy, co pokazuje, że takie przejście jest możliwe nie tylko w przypadku druku cyfrowego, ale także fleksodruku”.

Jeśli chodzi o etykiety, dzięki stabilności płyt FLEXCEL NX Plates można dzisiaj uzyskać większą jasność za pomocą flexo niż offsetu. FLEXCEL NX Technology oferuje także duże korzyści dla branży opakowań giętkich, jak mówi Luca:

„Przede wszystkim dzięki spadkowi wielkości nakładów i ciągłej zmianie zadań, płyty FLEXCEL NX Plates zapewniły nam dużą konkurencyjność w stosunku do grawiury za sprawą wyższych gęstości farby uzyskiwanych po zastosowaniu DIGICAP NX Patterning. Prawdę mówiąc część klientów z powodzeniem przeniosła swoje zlecenia z grawiury na fleksodruk”.

Nagradzane prace

Firma Flexolution zdobyła także wiele nagród, w tym na Bestinflexo (impreza organizowana przez włoską organizację fleksograficzną ATIF). Firma zajęła drugie miejsce podczas Bestinflexo 2019 w kategorii folii wąskowstęgowej za zlecenie wydrukowane przez Pagani Print. Luca wyjaśnia:

„Zlecenie zostało pierwotnie zaprojektowane w siedmiu kolorach, a ponieważ były wymagane trzy podobne wersje, potrzeba było 21 płyt i trzy rozruchy maszyny. Jednak dzięki FLEXCEL NX Technology, która gwarantuje niezrównaną gęstość i rozlewność farby, a także dokładnej analizie i opisowi maszyny drukującej klienta, byliśmy w stanie wykonać wszystkie trzy wersje używając pięciu kolorów (cztery kolory plus biały) i połączyć je na jednej płycie”.

Ten praktyczny przykład doskonale pokazuje, w jakim stopniu ta technologia może zapewnić wysokiej jakości druk, pozwalając drukarni zaoszczędzić czas i pieniądze na koniec roku.

„Każda zwykła inwestycja w celu wprowadzenia nowej technologii bardzo szybko się zwróci dzięki FLEXCEL NX Technology. Za sprawą DIGICAP NX Patterning od Miraclon możemy zmniejszyć przepływ farby przez wałek rastrowy o dwa gramy, osiągając przy tym lepszą wydajność i jednocześnie oszczędzając farbę” — podsumowuje Luca.

Źródło: Miraclon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING