spot_imgspot_img

Cimpress inwestuje w technologię Canon

Firma Canon podpisała porozumienie w zakresie dostarczania rozwiązań produkcyjnych dla Cimpress, światowego lidera druku personalizowanego. Jest to odzwierciedlenie decyzji Cimpress dotyczącej dalszych inwestycji w technologię, w tym w druk atramentowy, w celu ugruntowania pozycji lidera wśród drukarni internetowych.

Firmy w portfolio Cimpress to czołówka drukarni online w swoich krajach, mowa tu m.in. o Vistaprint, Pixartprinting, Drukwerkdeal, WIRmachenDRUCK i Druck.at, które działają jako partnerzy w zakresie projektowania, marketingu i druku dla milionów firm na całym świecie.

Robert Keane

Robert Keane, założyciel i dyrektor generalny Cimpress, komentuje:

„Firmy Cimpress nieustannie koncentrują się na innowacjach, poprawie jakości i wydajności.

Zmiany te umożliwiają nam lepiej obsługiwać naszych klientów.

Kluczowym obszarem inwestycji jest dla nas technologia druku i uważamy, że technologia atramentowa odegra w nadchodzących latach kluczową rolę, zapewniając elastyczność i wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów, co przyczyni się do osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju”. 

 

Christian Unterberger, dyrektor operacyjny i członek zarządu Canon Production Printing, komentuje: „Technologia atramentowa pozwala dostawcom usług poligraficznych osiągnąć wysoką wydajność, opłacalność i zwrot z inwestycji bez konieczności kompromisu w zakresie jakości. Produkcyjny druk atramentowy umożliwia drukarzom podjęcie kolejnych kroków w kierunku cyfryzacji ich działalności. Wydajność na skalę przemysłową, jakość druku odpowiadająca offsetowi i dostęp do zautomatyzowanego cyfrowego przepływu pracy to kluczowe powody, dla których firmy poligraficzne inwestują w najnowsze rozwiązania inkjetowe”. 

Od czasu wprowadzenia na rynek serii varioPRINT iX w kwietniu 2020 r. firma Canon odnotowała wzrost sprzedaży swoich arkuszowych maszyn do druku atramentowego B3. Dołączając do istniejącej rodziny produktów VarioPrint i-series, seria varioPRINT iX okazała się preferowanym rozwiązaniem dla klientów zajmujących się drukiem komercyjnym i dla drukarniami internetowych. Stało się tak dzięki wyjątkowej jakości, wysokiej niezawodności i elastyczności wynikającej z mechaniki druku arkuszowego.

Równolegle z rozwojem maszyn arkuszowych Canon systematycznie udoskonala swoją ofertę maszyn rolowych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu poszerzono niedawno paletę rozwiązań o nowy system – ProStream 1800. Nowa maszyna, drukująca zarówno na mediach powlekanych jak i niepowlekanych, została doceniona za osiąganie najwyższej jakości druku wśród maszyn cyfrowych przy prędkości aż 133 m/min. Jest to przyspieszenie o 66% w porównaniu do prędkości 80 m/min znanej z serii ProStream 1000.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING