spot_imgspot_img

Canon wprowadza na rynek serię imageRUNNER C1530

Canon przedstawił serię drukarek imageRUNNER C1530, którą zaprojektowano tak, aby pomagała firmom w transformacji cyfrowej w realiach pracy hybrydowej. Dziś, gdy wiele przedsiębiorstw na nowo definiuje rolę swoich biur, kluczem do sukcesu jest zapewnienie pracownikom możliwości pracy na odległość.

Urządzenia wielofunkcyjne imageRUNNER C1533iF oraz C1538iF A4 drukują w kolorze i mogą zostać sprawnie zintegrowane z wieloma różnymi miejscami pracy: od biur w różnych lokalizacjach, poprzez przestrzenie co-workingowe, aż po typowe małe i średnie przestrzenie biurowe.

Jak przewiduje firma badawcza KeyPoint Intelligence[1], w 2021 r. tryb pracy coraz częściej będzie łączył biura i mieszkania pracowników. Takie hybrydowe środowisko będzie oznaczać coraz większe zapotrzebowanie na nowoczesne kolorowe urządzenia wielofunkcyjne, które obsługują format A4.

Seria imageRUNNER C1530 została stworzona, aby sprostać temu wyzwaniu: dzięki wykorzystaniu inteligentnych funkcji cyfryzacji, intuicyjnej obsłudze oraz opcjom łączności, nowe drukarki umożliwiają wydajną i bezpieczną pracę, niezależnie od tego, gdzie znajdują się pracownicy.

Łatwiejsza współpraca, niezależnie od miejsca

Najnowsza seria imageRUNNER posiada opcjonalną łączność z usługami chmurowymi. To możliwe dzięki autorskiemu rozwiązaniu Canon uniFLOW Online, które pozwala urządzeniom łączyć się z popularnymi oprogramowaniem takim jak Dropbox czy OneDrive. A to umożliwia użytkownikom w łatwy sposób przechowywać zdigitalizowane dokumenty i dzielić się nimi ze współpracownikami. Co więcej, uniFLOW Online stanowi platformę umożliwiającą połączenie wszystkich miejsc pracy. Funkcjonalność wydruku podążającego „My Print Anywhere” pozwala użytkownikowi bezpiecznie zarządzać i zlecać zadania druku z dowolnego urządzenia połączonego z usługą chmurową.

Napędzanie produktywności

Aby zapewnić maksymalną produktywność pracy w biurze, seria imageRUNNER C1530 umożliwia tworzenie unikalnych spersonalizowanych schematów realizacji zadań. Dzięki zapamiętaniu regularnie powtarzanych czynności przez określonych użytkowników, czas spędzony przy drukarce ograniczony jest do minimum. Urządzenia sprawnie digitalizują dokumenty, dzięki szybkiemu obustronnemu skanowaniu, wykonywanemu podczas jednego przejścia dokumentu przez skaner.

Ponadto inteligentne opcje skanowania, wspomagane przez technologię optycznego rozpoznawania znaków, automatycznie pozyskują informacje z papierowych dokumentów, co ogranicza potrzebę ręcznego wprowadzania danych. Natomiast funkcjonalność Asystenta Archiwizacji, wykorzystująca zdefiniowany, powtarzalny schemat skanowania serii dokumentów, pozwala użytkownikom wprowadzać informacje i obrazy bezpośrednio do systemów archiwizacji i obiegu dokumentów.

Co więcej, intuicyjny interfejs oszczędza ich czas, ułatwiając szybkie odszukanie potrzebnych funkcji. Z kolei funkcjonalność osi czasu pozwala użytkownikom za dotknięciem jednego przycisku wykorzystać poprzednie ustawienia, zamiast na nowo je wprowadzać. To duże ułatwienie zwłaszcza przy często realizowanych zadaniach.

Łatwiejsze zarządzanie IT w pracy hybrydowej

Seria imageRUNNER C1530, za sprawą kompatybilności z oprogramowaniem uniFLOW Online, a także z Microsoft Universal Print, wspiera również zarządzanie kwestiami IT w modelu pracy hybrydowej. Dzięki temu instalacja i utrzymanie sprawności urządzenia jest dużo łatwiejsze. Przeniesienie całej infrastruktury druku do przestrzeni chmurowych eliminuje bowiem potrzebę lokalnego zarządzania sterownikami.

Jednocześnie uniFLOW Online zapewnia proste, scentralizowane, oparte o chmurę zarządzanie drukiem w całej flocie urządzeń: kontrolę kosztów, inteligentny audyt, budżetowanie i raportowanie. Rozwiązanie to poszerza także funkcjonalność usługi Microsoft Universal Print pod względem bezpieczeństwa, autoryzacji i rozliczeń. Dodatkowe zautomatyzowane możliwości zdalnego zarządzania pomagają zespołom IT pełnić nadzór nad obsługiwanymi w sposób zdalny urządzeniami, np. poprzez flagowanie błędów, monitorowanie stanu materiałów eksploatacyjnych i zlecanie ich uzupełnienia.

Bezpieczeństwo w nowym systemie pracy

Praca, która dziś dzielona jest między biurem a mieszkaniami pracowników, nie powinna prowadzić do kompromisów w kwestiach bezpieczeństwa. Według wspomnianych już badań Keypoint Intelligence, pojęcia cyfrowego bezpieczeństwa i „zerowego zaufania” w świecie internetu w 2021 roku nabiorą większego znaczenia[2]. Urządzenia do druku muszą więc sprostać tym wymaganiom. Dlatego seria imageRUNNER C1530 została wyposażona w oprogramowanie McAfee Embedded Control, które chroni przed cyberzagrożeniami i utratą danych, blokując nieautoryzowany dostęp. Dodatkowo integracja z systemem SIEM wspiera wykrywanie takich zagrożeń w czasie rzeczywistym i reakcję na tego typu incydenty. A dzięki funkcjom bezpiecznego druku i szyfrowania PDF użytkownicy mogą w prosty sposób chronić poufne dokumenty i dane.

Zrównoważona przyszłość

Urządzenia imageRUNNER od Canon powstają w myśl idei zrównoważonego rozwoju, spełniając wszelkie standardy środowiskowe, m.in. poprzez ograniczenie zużycia papieru oraz tonerów.

Hiro Imamura, vice president marketing, Document Solutions Group w Canon Europe, mówi: „Wraz ze wzrostem popularności przestrzeni co-workingowych, przedsiębiorstwa poszukują kompaktowych rozwiązań, które wydajnie będą wspierać ich pracę i zagwarantują zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa. Nowe modele imageRUNNER C1533iF i C1538iF poszerzają naszą nagradzaną linię urządzeń obsługujących format A4[3] i zapewniają funkcjonalności, które odpowiadają na wymogi zmieniających się dziś trybów pracy”.

[1]              BLI 2021 A4 Line of the Year Award from Keypoint Intelligence

[2]              Raport Keypoint Intelligence: „2020 Office Trends & 2021 Predictions”

[3]              Nagroda BLI 2021 za najlepszą linię A4 od Keypoint Intelligence

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING