spot_imgspot_img

Canon liderem rynku druku atramentowego w regionie EMEA

W swoich najnowszych analizach dotyczących wykorzystania rozwiązań atramentowych rolowych, jak  i atramentowych arkuszowych, firmy badawcze Infosource i Keypoint Intelligence potwierdziły, że Canon ma obecnie największy udział w rynku w regionie EMEA.

Według kwartalnika Keypoint Intelligence Quarterly, z 43% udziałem w rynku Canon utrzymał pozycję lidera w kategorii producentów maszyn na papier ciągły po raz jedenasty z rzędu. Firma może pochwalić się także pierwszym miejscem w segmencie wysokowydajnych maszyn atramentowych drukujących na arkuszach, osiągając 40% udział w rynku.

Po wprowadzeniu na rynek, w kwietniu 2020 r., maszyn serii varioPRINT iX, Canon odnotował wzrost sprzedaży arkuszowych drukarek atramentowych. Dołączając do istniejącej rodziny produktów VarioPrint i-series, seria varioPRINT iX stała się sprzedażowym hitem wśród drukarni komercyjnych i internetowych, a to dzięki wyjątkowej jakości bardzo podobnej do offsetowej wysokiej niezawodności i elastyczności.

Sukcesy na rynku atramentowych drukarek rolowych były zawsze napędzane przez serię ColorStream. Obecnie odbiór maszyn ColorStream z serii 3000, 3000Z i 6000 jest nadal niezwykle pozytywny, a klienci niezmiennie podkreślają ich wysoką niezawodność, produktywność i wydajność, których najlepszym dowodem jest ponad 1,500 instalacji  tych rozwiązań.

ProStream FSL

Firma Canon wykorzystując  swoje doświadczenia i sukcesy na rynku druku ciągłego, w latach 2018 i 2019 r. wprowadziła na rynek  maszyny serii ProStream 1000 i ProStream1800. Dzięki maksymalnym prędkościom 80 m/min (ProStream 1000) i 133 m/min (ProStream 1800), rozwiązania te zostały docenione za osiągnięcie najwyższej rozdzielczości i jakości druku wśród dostępnych rozwiązań cyfrowych, umożliwiając klientom osiągnięcie maksymalnej wydajności.  

Hayco Van Gaal, Vice President Sales and Service,  Commercial Printing EMEA, Canon Europe, komentuje: „W firmie Canon koncentrujemy się na inwestowaniu w nasze portfolio produktów pracujących w technologii Inkjet, aby oferować naszym klientom rozwiązania, które pomogą im zwiększyć wydajność, rozszerzyć możliwości zastosowań, spełniać wymagania klientów i rozwijać ich działalność.

Mając to na uwadze, jesteśmy przekonani, że nasza technologia w połączeniu z najwyższej jakości usługami i wsparciem odróżnia nas od konkurencji i zwiększa zaufanie klientów. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostaliśmy liderem rynku druku ciągłego atramentowego i po raz pierwszy zostaliśmy docenieni jako lider wśród arkuszowych drukarek atramentowych”.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING