spot_imgspot_img

Brytyjska drukarnia komercyjna przechodzi na bezprocesowy system EM Setter i płyty Superia ZD od Fujifilm

“Zainstalowany w marcu 2021 roku nowy, wysokiej jakości system naświetlarki CTP 8up firmy Fujifilm jest pierwszą inwestycją Hickling & Squires w technologię płyt bezprocesowych, a początkowe wyniki dają wiele powodów do zadowolenia. Już widać znaczne oszczędności czasu, kosztów i pracy, a także ogromną redukcję odpadów powstających w procesie przygotowania do druku – wszystko to przy utrzymaniu takich samych wysokich standardów jakości i niezawodności, które zawsze były w firmie powodem do dumy.

Hickling & Squires to kompleksowa drukarnia komercyjna i szerokoformatowa w Nottingham. Działająca od 60 lat i zatrudniająca 30 pracowników firma ma bardzo różnych klientów, m.in. w branży turystycznej i wypoczynkowej, szkolnictwie wyższym, handlu detalicznym i sektorze publicznym.

Na początku 2020 roku, kiedy posiadana naświetlarka dożywała swoich ostatnich dni, sprawiając coraz więcej problemów, kierownictwo zaczęło się rozglądać za alternatywą. Nie musieli daleko szukać.

„Kupujemy płyty od Fujifilm od sześciu czy siedmiu lat” — wyjaśnia dyrektor produkcji, Jamie Gilbert. „Przez cały ten czas byliśmy bardzo zadowoleni z jakości produktów i poziomu obsługi, więc było rzeczą naturalną, że najpierw zwróciliśmy się do nich”.

Jamie Gilbert

„Od jakiegoś czasu chcieliśmy również przejść na płyty bezprocesowe” — kontynuuje Gilbert. „Wiedzieliśmy, że taka zmiana oznaczałaby znaczne korzyści dla środowiska, a także oszczędności kosztów, czasu i pracy, ale czekaliśmy na właściwy moment”.

„Skoro i tak zamierzaliśmy wymienić starą naświetlarkę, z wielu względów warto było zadbać o to, aby połączyć tę wymianę z przejściem na płyty bezprocesowe. W czasie rozmów z firmą Fujifilm szybko przekonaliśmy się, że jej nowy system EM Setter i bezprocesowe płyty Superia ZD będą dla nas właściwym następnym krokiem. Poza doskonałym stosunkiem jakości do ceny, mieliśmy już ogromne zaufanie do zdolności firmy Fujifilm w zakresie oferowania obsługi i wsparcia na wyjątkowym poziomie”.

Choć wstępne rozmowy odbyły się na początku 2020 roku, nadejście globalnej pandemii Covid-19 i związane z nią krajowe lockdowny w Wielkiej Brytanii wymusiły chwilowe wstrzymanie inwestycji.

„2020 był trudnym rokiem” — mówi Gilbert. „Obroty bardzo spadły, szczególnie podczas pierwszego lockdownu, a kiedy w styczniu 2021 roku ogłoszono trzeci lockdown, ponownie byliśmy bardzo zaniepokojeni. Jednak z biegiem czasu sytuacja wróciła do normy, a przyszłość wygląda bardzo obiecująco”.

Ostateczne poluzowanie obostrzeń oznaczało możliwość sfinalizowania od dawna planowanej inwestycji firmy Hickling & Squires, którą w marcu 2021 zwieńczyła instalacja nowego systemu EM Setter.

„Nie mogło być lepiej” — mówi Gilbert. „Mogliśmy się pozbyć naszego procesora, co oznaczało zaprzestanie używania substancji chemicznych do obróbki oraz brak odpadów po obróbce. Wcześniej musieliśmy również brać pod uwagę koszty serwisowania i konserwacji procesora, czego także nie musimy już robić”.

„Personel ma teraz więcej czasu, który może bardziej produktywnie wykorzystać. Do tego dochodzą ogromne oszczędności kosztów. To całkowicie zmieniło nasz sposób pracy”.

„Oczywiście już wcześniej mieliśmy bardzo pozytywne relacje zawodowe z firmą Fujifilm i naprawdę trudno cokolwiek im zarzucić w całym procesie sprzedaży i montażu. Spisali się fantastycznie”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak