spot_imgspot_img

Alliance Days 2021 już w przyszłym tygodniu

W tym roku po raz drugi odbywają się Alliance Days of The Postpress Alliance. Wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach. Od 16 do 19 listopada 2021 r. partnerzy Sojuszu zaprezentują swoje maszyny na żywo w Solms w ramach dni otwartych. Goście są mile widziani i mogą spodziewać się rozmów jeden na jeden.

Druga część wydarzenia odbędzie się 30 listopada 2021 i 1 grudnia 2021 jako wirtualne wydarzenie VIP z transmisją wideo na żywo. W tym celu zainteresowani klienci mogą umawiać się na indywidualne, niewiążące spotkania wideo z partnerami Sojuszu. W porównaniu z podobnymi koncepcjami zaletą jest to, że nie są to webinaria z wieloma uczestnikami. Zamiast tego uczestnicy są 1:1 wyłącznie na spotkaniach VIP z partnerami Sojuszu, a tym samym korzystają z bardzo osobistych demonstracji maszyn.

Procedura rejestracji

Wszystkich zainteresowanych klientów, którzy chcą wziąć udział w Alliance Days of the Postpress Alliance – czy to na żywo, czy wirtualnie jako gość VIP – prosimy o rejestrację na platformie www.postpressalliance.com od połowy października. Odwiedzający Dni Sojuszu mogą spodziewać się następujących wydarzeń ze świata postpress.

baumannperfecta: Modułowe rozwiązania dla każdej wielkości firmy i każdego obszaru drukowania. 

Odwiedzający Alliance Days mogą doświadczyć dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań in-line i offline z modułowego systemu baumannperfecta – od prostego podnośnika palet po w pełni automatyczny system biegania i cięcia, w tym integrację z przepływem pracy. Baumannperfecta przedstawia dwa w pełni automatyczne systemy utrząsania i cięcia – jeden dla drukarni komercyjnych i jeden do zastosowań farmaceutycznych.

System dla drukarni komercyjnych składa się z w pełni automatycznego systemu utrząsania BASA, który przenosi ucięte i wyrównane warstwy do w pełni automatycznego systemu cięcia BASS. Krajarka wraz z robotem w połączeniu z systemem buforowym BVP przejmuje w pełni automatyczne cięcie materiału, który jest rozładowywany na palecie za pomocą podłączonego systemu wyładunku.

W systemie do zastosowań farmaceutycznych, który umożliwia nawet w pełni automatyczną obróbkę gramatur poniżej 40 g/m², wykorzystywany jest system utrząsania BASA wraz z logistyką. Pocięte i wyrównane warstwy są tymczasowo przechowywane na wielu półkach z 28 miejscami buforowymi. W ten sposób zapewniony jest ciągły przepływ materiału do podłączonego, również w pełni automatycznego systemu cięcia BASS. Tutaj również rozładowywane na palecie przez pomocy urządzenia rozładowującego.

BOGRAMA: All In – rozwiązania w zakresie sztancowania ze szwajcarską precyzją

Wraz ze sztancą rotacyjną BSR 550 Servo oraz automatycznym zbieraczką i układarką kart ACC 550 HS BOGRAMA przedstawia automatyczny system produkcji kart do gry. W tej modułowej konstrukcji cała talia kart jest wycinana, układana w stosy i przenoszona do kolejnej jednostki opakowaniowej – wszystko w jednej operacji. Przy wydajności do 2000 wkładów na godzinę i najwyższej jakości wycinania, zautomatyzowany system produkcyjny BOGRAMA oferuje wszystko, co jest niezbędne do konkurencyjnej produkcji.

Dzięki czasom konfiguracji krótszym niż 1 godzina nie ma żadnych ograniczeń dla Ciebie i Twoich klientów. Zwiększ efekt reklamowy swoich produktów i zanurz się w świat szerokiej gamy możliwości.

H + H: mała falcerka S45

Mała falcerka S45 nadaje się do produkcji krótkich łamów. Jest dostępny w predefiniowanej konfiguracji. Dostępny jest jednak wybór nakładania okrągłego – non stop lub płytowego ze stosu. Dzięki rezygnacji z wariantów maszyn produkcja może być tania i szybka. Zestaw S45 zawiera nakładanie, pierwszy i drugi zespół falcujący, zespół transferowy i pionowe odbieranie.

S45 posiada funkcje, które skracają czas konfiguracji, takie jak zintegrowana, ruchoma jednostka transferowa. Osiem lub cztery nowe typy kaset, które pozwalają na wszystkie prace regulacyjne bez wyjmowania kaset. Zapewnia to komfortową obsługę i oszczędność czasu przezbrajania. Mała falcerka może być wyposażona w różne urządzenia peryferyjne, takie jak prasa, jednostka etykietująca lub jednostka składająca – nóź równoległy. Dzięki S45 klienci otrzymują szybko dostępną, kompletną, małą falcerkę w niskiej cenie.

MBO: Produkcja autonomiczna z kontrolą jakości składania i zmianą składki

MBO pokazuje coś wyjątkowego: autonomiczne przetwarzanie post-press od nakładania do układania składek. Jest to możliwe dzięki dwóm zupełnie nowym komponentom: optycznej kontroli jakości falcu oraz w pełni automatycznej zmianie składki.

Sterowanie falcowanymi produktami odbywa się bezpośrednio za falcerką za pomocą dwóch kamer, które mierzą tolerancje falcowania składanych arkuszy. Składki, które są poza tolerancją, są automatycznie wyrzucane. Gwarantuje to, że do kolejnego procesu przekazywane są tylko idealnie złożone arkusze.

W celu w pełni automatycznej zmiany składki, kamera na nakładaniu odczytuje kod danych, który był wcześniej wydrukowany na arkuszu. Każda składka ma swój własny kod. Jeśli składka się zmieni, cobot CoBo-Stack układa kolejne składki na nowej palecie. Zapobiega to pomieszaniu różnych składek.

Autonomiczna linia produkcyjna firmy MBO jest kamieniem milowym w kierunku w pełni zautomatyzowanej post-press. Wreszcie wąskie gardło w postpressie to już historia!

Wohlenberg: Idealne rozwiązanie dla małych nakładów

Wohlenberg przedstawia perfekcyjną oprawę Quickbinder Edition Digital w połączeniu z trójnożem D09. Maszyny te w wersji inline tworzą najmniejszą linię do produkcji broszur inline firmy Wohlenberg o wydajności do 2000 uderzeń/h.

Dzięki Edition Digital możliwa jest produkcja o zmiennej grubości zarówno za oklejanie, jak i cięcie na trójnożu. Daje producentowi wyjątkową możliwość produkcji broszur inline o różnych grubościach produktów, nawet w krótkich seriach. Co więcej, Quickbinder nadal oferuje wyjątkową różnorodność opcji wyposażenia. Wohlenberg jest gotowy na kolejny krok.

O sojuszu Postpress

Postpress Alliance to związek firm Baumann Maschinenbau Solms, Bograma, H+H, Hohner Maschinenbau, MBO Postpress Solutions, Perfecta i Wohlenberg. Komplementarni producenci maszyn w branży wykończeniowej spotkali się w luźnym związku, aby zaoferować swoim klientom szeroką i zróżnicowaną gamę urządzeń do postpress. Skoncentrowany know-how, w połączeniu ze średnim, szybkim i zorientowanym na klienta podejściem – oto, co reprezentuje Postpress Alliance.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING