spot_imgspot_img

2 razy więcej standów POS wyprodukuje DS Smith

2 razy więcej standów POS wyprodukuje firma DS Smith, wiodący producent pro-ekologicznych opakowań z tektury falistej, w nowej Fabryce Displayów w Kielcach. Inwestycja umożliwi  wyjście naprzeciw rosnącym potrzebom klientów oraz dalszy rozwój oferty. 

Budowa ruszyła 1 lipca 2020 roku. Zakończyła kilka tygodni temu, 30 stycznia br. Cała fabryka będzie miała powierzchnię 5 700 metrów kwadratowych, z czego zdecydowana większość to nowo wybudowana część o powierzchni 3 600 metrów kwadratowych. Inwestycja objęła postawienie nowej hali oraz generalny remont pomieszczeń socjalnych oraz biurowych. Wszystko po to, by w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, zapewnić efektywną i nowoczesną produkcję.

To ponad dwa razy tyle przestrzeni niż mieliśmy do dyspozycji do tej pory. Zyskaliśmy miejsce, które umożliwi nam realizację w jednym czasie wielu projektów – mówi Grzegorz Bielnik, dyrektor zarządzający zakładami przetwórczymi  w DS Smith.

Dzięki inwestycji firma będzie mogła obsłużyć wszystkich klientów w szczycie sezonu, jak i nadal rozwijać swoją ofertę, np. innowacyjne standy ekologiczne.

W ciągu najbliższych 4 lat DS Smith planuje podwoić produkcję.

Precyzja, innowacyjność i ekologia

W nowej fabryce znajdą się maszyny do przetwarzania tektury z wysokiej jakości drukiem offsetowym. Specyfiką tego typu asortymentu są niestandardowe produkcje. Wymagają one dużych powierzchni do kompletacji,  zaangażowania nie tylko prac manualnych ale również użycia maszyn wykrawających, laminatorów do produkcji tektur pięciowarstwowych oraz specjalistycznych składarko-sklejarek.

Fabryka będzie doposażona w kolejne maszyny zgodnie z wyznaczonym na najbliższe lata planem inwestycji. To oznacza stały rozwój i stabilne miejsca pracy dla osób, które już w DS Smith pracują oraz tych,  które dołączą do nas wraz z rozwojem biznesu.- tłumaczy Bielnik –  Dzięki tej oraz przyszłym inwestycjom nasze moce produkcyjne wzrosną dwukrotnie.”  

Nowoczesna hala została wybudowana z myślą o ochronie środowiska. Między innymi wyposażono ją w oświetlenie LED, które pozwala na oszczędność energii. Automatyczna linia odprowadzająca odpad z maszyn wycinających sprawia, że każdy najmniejszy skrawek tektury trafia do recyklingu.  

Rosnący rynek displayów

Trudno wyobrazić sobie współczesny handel bez displayów. Pandemia spowodowała, że nasze zachowania w sklepie się zmieniły. Spędzamy w nim mniej czasu, a kupujemy więcej produktów. Oznacza to, że na decyzje zakupowe podejmujemy szybciej – częściej sięgamy po produkty, które są dobrze wyeksponowane. Tu promocja w punkcie sprzedaży ma kluczowe znaczenie. Może to być zarówno stand szafowy o różnych kształtach i wymiarach, kosze wyspowe, a także displaye naladowe i ekspozycje wielopaletowe.

„Wciąż rozwijamy naszą ofertę uważnie obserwując trendy rynkowe, odpowiadając na potrzeby klientów i dbając o środowisko. W ostatnim czasie wdrożyliśmy rozwiązania mające na celu eliminację plastiku ze standów POS, takie jak papierowe klik-klaki, listwy cenowe czy tekturowe haki. Dzięki temu displaye są w 100% jednomateriałowe, nadają się do recyklingu i są ekologiczne” – tłumaczy Aneta Szkoła, kierownik Fabryki Displayów w DS Smith Polska.

Obecnie kielecka Fabryka Displayów przetwarza blisko 5 mln metrów kwadratowych tektury. Docelowo będzie to dwa razy tyle, czyli więcej niż ma powierzchnia całego Cypru. Od ponad 10 lat obsługuje wiodące marki z branży dóbr szybko zbywalnych, zabawkarskiej oraz przemysłowej.  

Nie tylko Kielce

Pod koniec 2020 roku DS Smith poinformowało o planach budowy nowego zakładu produkcyjnego w naszym kraju. Będzie on zlokalizowany w Bełchatowie (Łódzkie). Inwestycja ta jest kolejnym znaczącym krokiem w dalszym rozwoju firmy na polskim rynku po udanej realizacji budowy nowego zakładu w Kutnie w 2005 roku i rozbudowie istniejącej fabryki w Oławie.

Źródło: DS Smith

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING