Drukarnia wielkoformatowa ARW Focus specjalizuje się w kompleksowych realizacjach systemów identyfikacji wizualnej, począwszy od etapu projektowego do gotowego produktu. Współpraca wrocławskiej Agencji z marką Durst rozpoczęła się
w 2012 roku w okresie, gdy przemysł druku na tekstyliach w Polsce dopiero raczkował.

Odpowiedzią firmy ARW Focus na rosnące zapotrzebowanie rynku był zakup modelu Durst Rhotex 320, będącego pierwszym ploterem do druku dyspersyjnego na tkaninach marki Durst w Polsce. W tamtym czasie model ten nazywany był najbardziej innowacyjnym urządzeniem w branży druku wielkoformatowego, zdobywając wiele prestiżowych wyróżnień.

Po pięciu latach udanego użytkowania, park maszynowy drukarni został uzupełniony o niezwykle szybki model Durst Rho 512R o imponującym rozmiarze 5 metrów, co czyniło go najszerszym rolowym urządzeniem w ofercie firmy Durst. Podobnie jak swój poprzednik, także i ten sprzęt zdobył wiele międzynarodowych nagród – stanowił on niezwykle udane połączenie wysokiej jakości druku (kropla 12 pcl) o rzeczywistej rozdzielczości 800dpi oraz dużej produktywności na poziomie 350 m2/h.

Dzięki wprowadzanym na bieżąco dodatkom i usprawnieniom marki Durst, model ten z czasem stał się jeszcze bardziej efektywny w zakresie swoich możliwości. Ostatnim do tej pory nabytkiem firmy ARW Focus z roku 2018 jest Durst Rhotex 325 – nowoczesna maszyna drukująca w maksymalnej szerokości 3,2 m, która daje drukarni możliwość płynnej zmiany technologii druku z bezpośredniego na transferowy oraz możliwość druku w rozdzielczościach 400 x 600 dpi oraz 800 x 600 dpi.

Krzysztofa Wojtiuk, Współwłaściciel, Agencji Reklamy Wizualnej ARW Focus

Najnowsza technologia głowic Durst WTS zapewnia wysokiej jakości druk przy użyciu atramentów wodnych do dyspersji na wielu różnych materiałach. Model ten osiąga także wyjątkowe wyniki, jeśli chodzi o szybkość dochodząc nawet do 390m2/h, co daje ARW Focus możliwość realizacji zleceń dla swoich Klientów szybko i w najlepszej jakości.

Rzetelny Partner w biznesie

Zdaniem Współwłaściciela, Agencji Reklamy Wizualnej ARW Focus, Krzysztofa Wojtiuk „Podczas całej naszej działalności pracowaliśmy na wielu maszynach i zawsze staraliśmy się inwestować w jak najlepsze rozwiązania. Marka Durst nigdy nas nie zawiodła. Nabyty przez nas model Rhotex 325 okazał się przełomowym rozwiązaniem – teraz dzięki jednemu modelowi jesteśmy w stanie zdziałać o wiele więcej – zastępuje ono 3-4 inne urządzenia.

Drukowanie odbywa się na stałym, -wysokiej jakości poziomie, a co najważniejsze jest szybkie, dzięki czemu możemy z powodzeniem obsługiwać o wiele więcej zleceń. Jedną z najważniejszych zalet przy zakupie sprzętu marki Durst jest także polski serwis firmy LFP Industrial Solutions, będący na naprawdę najwyższym poziomie – niezwykle kompetentny, dysponujący potężną wiedzą i potrafiący udzielić bardzo szybkiej i fachowej pomocy. To jedna z najlepszych firm tego typu w całej Polsce – wsparcie w postaci takiego serwisu sprawia, że jesteśmy spokojni o naszą produkcję, a w konsekwencji możemy skupiać się na rozwoju naszej firmy”.

Dla firmy LFP Industrial Solutions bardzo ważna jest usługa posprzedażowa, dlatego też najlepsi inżynierowie serwisu wyposażeni w profesjonalną wiedzę i wyspecjalizowane narzędzia, zapewniają bezpieczeństwo i ciągłość każdej produkcji.

Rozwój na potrzeby Klienta.

Współwłaściciel ARW Focus dodał także: „Przez cały czas nasza drukarnia rozwija się. Mimo że obecnie rynek nieco zawęził się na skutek pandemii, przed nami nadal sporo do zrobienia. Na szczęście COVID-19 dotknął nas w niewielkim stopniu – zyskaliśmy sporo zamówień, głównie związanych z systemami oznakowania. Obecnie na rynku pojawia się sporo nowych materiałów oraz technologii.

Rosną także wymagania naszych Klientów, którzy zwracają coraz większą uwagę na jakość, ale także na prędkość wykonywanych zleceń. To właśnie nasi odbiorcy są dla nas najważniejsi i aby sprostać ich potrzebom, wiemy, że trzeba i warto inwestować w najlepsze możliwe rozwiązania, a przede wszystkim rozwijać się, swój park maszynowy i stawiać na nowe interesujące pomysły. W rozwoju ARW Focus niewątpliwie ważny jest zaufany partner biznesowy, dlatego też od dawna wybieramy solidnego dostawcę jakim jest LFP Industrial Solutions.”

Źródło: LFP