spot_imgspot_img

Zautomatyzowana linia do produkcji płyt fleksograficznych

Podczas tegorocznej imprezy virtual.drupa.Asahi Photoproducts i Esko zaprezentowały swoją przełomową, w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji płyt fleksograficznych CrystalCleanConnect.

Asahi Photoproducts współpracował z Esko nad innowacyjnym rozwiązaniem do produkcji płyt fleksograficznych. CrystalCleanConnect w pełni automatyzuje całą produkcję płyt fleksograficznych, od obrazowania do cięcia płyt, zmniejszając liczbę etapów procesu produkcji płyt fleksograficznych z 12 do jednego, co oznacza zmniejszenie z 36 min. do 2,5 min. na jedną płytę.

“Dzięki CrystalCleanConnect połączyliśmy kluczowe technologie sprzętowe i programowe obu organizacji, aby zapewnić szereg przełomowych korzyści od projektu do druku”, powiedział Pascal Thomas, dyrektor Flexo Business z Esko. “CrystalCleanConnect zapewnia czystszą, bardziej zrównoważoną pod względem środowiskowym pracę, która upraszcza proces produkcji płyt fleksograficznych, poprawia bezpieczeństwo i zwiększa spójność jakości druku.”

Według Pascala, CrystalCleanConnect oferuje korzyści operacyjne i środowiskowe dla przedsiębiorstw. “Wraz z usunięciem tak wielu etapów procesu, następuje natychmiastowe skrócenie wymaganego czasu operatora o 90%, co nie tylko eliminuje ryzyko błędu ludzkiego, ale także zapewnia natychmiastowy wzrost wydajności. Jakość jest zapewniona dzięki technologiom Asahi i Esko pracującym w pełnej harmonii, a połączenie lepszej wydajności i jakości zapewnia średni wzrost o 25% w prasie OEE.”

Holistyczne podejście do technologii łączenia

Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager asahi Photoproducts stwierdził: “Flexo musi uprościć swoje procesy, poprawiając jednocześnie jakość, spójność i rentowność. W ten sposób flekso może stworzyć nowe możliwości biznesowe i pozytywnie przekształcić się w technologię druku w równowadze z otoczeniem”.

“Ta przełomowa innowacja różni się pod wieloma względami od innych rozwiązań dostępnych na rynku”, powiedział Dieter. “Nie jest to tylko montaż dostępnych procesów produkcji płyt dostarczanych w sposób wbudowany, ale raczej holistyczne podejście do technologii łączących, w górę i za łańcuchem wartości przygotowania do druku, przy użyciu inteligentnego koncentratora automatyzacji, jako podstawy i serca rozwiązania. CCC naprawdę przesuwa granice do obecnego zakresu automatyzacji płyt, zapewniając płytę gotową do montażu, a także jest pierwszym zautomatyzowanym rozwiązaniem produkcyjnym bez konieczności stosowania rozpuszczalników na bazie LZO w procesie wytwarzania płyt.”

Pascal Thomas dodał: “W Esko od dawna dążymy do poprawy doświadczenia w produkcji płyt pod względem jakości, wydajności i łączności. Wraz z Asahi Photoproducts wprowadzamy proces produkcji płyt fleksograficznych na zupełnie nowy poziom, dzięki czemu nasi klienci mogą być jeszcze bardziej konkurencyjni, a jednocześnie zapewnić, że mogą sprostać dzisiejszym wymaganiom w zakresie elastycznej i zrównoważonej podaży. Dzięki CrystalCleanConnect naszym ostatecznym celem jest poprawa ogólnej wydajności i rentowności naszych klientów.”

Źródło: Asahi

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING