spot_imgspot_img

Rapida 106 X z w pełni automatyczną logistyką płyt w Krüger Druck+Verlag

Krüger Druck+Verlag, dostawca druku z pełnym zakresem usług z siedzibą w małym miasteczku Merzig w Niemczech, od kilku miesięcy jest aktywnym użytkownikiem pilotażowym Rapida 106 X.

Markus Weisgerber, właściciel rodzinnej firmy, wyjaśnia decyzję o zainwestowaniu w tak wysoce zautomatyzowaną maszynę drukującą: “Kompleksowe funkcje automatyzacji pozwalają nam znacznie zwiększyć naszą produktywność i wydajność”. Szybsze wykonanie, zmniejszenie ilości odpadów rozruchowych, duża prędkość produkcji i w pełni cyfrowy przepływ pracy od MIS do konsoli sterowania Rapida 106 X pozwoliły nam na dokonanie poważnych optymalizacji poszczególnych etapów procesu. Inne korzyści zapewnia wbudowana kontrola kolorów i kontrola arkuszy w pliku QualiTronic PDF. “Porównanie każdego drukowanego arkusza z plikiem PDF klienta pozwoliło nam zmierzyć rzeczywistą jakość wydruku po raz pierwszy, a nie tylko wartości kolorów”, jak informuje Weisgerber.

System logistyki płyt PlateTronic ma w pełni modułową konstrukcję i może być dostosowany do specyficznych wymagań odpowiedniej firmy drukującej. Wersja systemowa zainstalowana w Krüger Druck+Verlag umożliwia drukowanie do 20 zadań na godzinę o nakładzie około 300 arkuszy.

Zmiana zadania następuje po około jednej minucie produkcji. Maszyna drukująca może pracować naprzemiennie między drukowaniem i makeready, tak długo, jak to konieczne… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING