spot_imgspot_img

Wybór odpowiedniego atramentu do druku wielkoformatowego

Jeśli chodzi o wybór drukarki wielkoformatowej, pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, z jakim atramentem chcesz pracować. Nessan Cleary opisuje różne rodzaje dostępnych atramentów, a wybór odpowiedniego atramentu zależy od zastosowań i materiałów, które chcesz drukować.

Większość typów urządzeń drukujących jest zaprojektowana do drukowania na konkretnym materiale, takim jak papier lub elastyczna folia, i do pracy z klasą atramentów najlepiej dopasowaną do tego materiału. Z drugiej strony sektor grafiki ekspozycyjnej zawsze robił rzeczy trochę inaczej i w konsekwencji większość ludzi w szerokim formacie jest przyzwyczajona do pracy z ogromną różnorodnością różnych materiałów.

Obecnie w druku wielkoformatowym stosuje się pięć różnych klas atramentów, z których każda ma bardzo różne właściwości, które określają projekt, a tym samym koszt drukarki, a także zakres materiałów i zastosowań, z jakimi może sobie poradzić dana drukarka. Tak więc wybór rodzaju atramentu do pracy jest jedną z najbardziej podstawowych decyzji, jakie może podjąć każdy właściciel firmy zajmującej się drukiem wielkoformatowym.

Większość atramentów do drukarek atramentowych składa się z kolorowych pigmentów, które ostatecznie tworzą obraz, zawieszonych w płynnym nośniku, który umożliwia natryskiwanie atramentu, oraz różnych dodatków ułatwiających płynność atramentu i zapobiegających wysychaniu w głowicach drukujących.

Każdy aspekt drukarek jest zaprojektowany dla danego rodzaju atramentu, poczynając od przewodów doprowadzających atrament ze zbiorników do głowic, aż po system suszenia, a także reżim konserwacji, dzięki czemu ponowne użycie jest prawie niemożliwe. drukarki z jednego rodzaju atramentu na inny… więcej na WWW.

Reprezentantem organizacji FESPA w Polsce jest Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego (PSSiDC). Po więcej informacji nt. przynależności do prestiżowego Clubu Fespa, zapraszamy do PSSiDC.

Źródło: Fespa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING