W naszym cyklu przedstawiamy drukarnie, które zdecydowały się na wprowadzenie rozwiązań „eko” w obszarze przygotowalni. Tym razem trafiliśmy do warszawskiej drukarni KRMDruk, w której do produkcji wykorzystywane są płyty Kodak Sonora. Drukarnia, która
jako jedna z dwóch polskich drukarni została wyróżniona Green Leaf Award przez firmę Kodak. O drukarni, wdrożeniu technologii firmy Kodak rozmawiamy z Karoliną Miller-Czech, prezesem zarządu firmy KRM Druk.

Jak to się stało, że zainteresowaliście się płytami Kodak Sonora?

Przeprowadziliśmy konsultacje wśród osób z branży, jak również zrobiliśmy porównanie dostępnych na rynku technologii. Po bardzo pozytywnych rekomendacjach uznaliśmy, że płyty te będą najlepszym rozwiązaniem. Jest to również technologia zgodna z naszą misją i proekologicznym podejściem. Jesteśmy świadomi wpływu nadmiernej produkcji odpadów na otoczenie, dlatego wybraliśmy rozwiązanie, które będzie nie tylko korzystne dla nas, lecz także przyjazne środowisku.

Płyty bezprocesowe nie generują żadnych odpadów chemicznych i nie wykorzystują wody, dlatego też okazały się idealnym wyborem.

Pod uwagę braliśmy wszystkie kwestie operacyjne i ekonomiczne. Warto podkreślić, że
wydajność i jakość tych płyt jest bardzo wysoka, a przy tym rozwiązania te są trwalsze niż
rozwiązania innych producentów. Proces naświetlania jest także o wiele prostszy niż w przypadku płyt procesowych i trwa krócej.

Karolina Miller-Czech,

Brak wywoływarki całkowicie eliminuje zużycie chemii i wody. Jesteśmy dość młodą firmą i nie próbowaliśmy wcześniej korzystać z innych rozwiązań. Przekonały nas natomiast właściwości płyt Kodaka i praktycznie od razu zdecydowaliśmy się podjąć świadomą decyzję o przejściu na płyty bezprocesowe… więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.