spot_imgspot_img

System broszurujący iSaddle zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic

Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój.

Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym zakładom. Dostawcą urządzenia była firma Tadan – autoryzowany partner handlowy Duplo Polska.

„Zakup urządzenia do broszurowania – mówi Michał Baran, właściciel firmy Wydruk – podyktowany był sytuacją na rynku. Rosnąca ilość zleceń spowodowała, że niemałą trudnością było dla nas wykonywanie wszystkiego na czas, a to nasz priorytet. Dlatego musieliśmy pomyśleć o zakupie drugiego urządzenia do zszywania.

Szerokie portfolio naszej drukarni – od wizytówek i ulotek poprzez katalogi, kalendarze, opakowania, segregatory, prace niestandardowe, a także wysoko uszlachetnione (folia, hot stamping oraz lakiery UV: zwykły, matowy, UV 3D, z brokatem, tłoczenia, zdrapki itd.) – postawiło przed nami określone wymagania. Ale najważniejszym był czas. Potrzebowaliśmy urządzenia niemal natychmiast.

Firma Duplo Polska posiadała w swojej ofercie dokładnie takie o jakim myśleliśmy, dlatego od razu zdecydowaliśmy się na zakup. Dodatkowym jego atutem był fakt, że zapewnia ono wysoką wydajność, a także możliwość zszywania różnych niestandardowych prac”.

Niemal od razu po zakupie Michał Baran zauważył, że moce produkcyjne w zakresie katalogów, folderów i broszur zszywanych wzrosły dwukrotnie.

„Zakupiona maszyna ma zdecydowanie większą wydajność niż posiadana przez nas do tej pory – podkreśla. – Z dodatkową maszyną  możemy zszywać jednoczenie jedną pozycję lub dwie różne. Nie tracimy też czasu na narządzanie maszyny w przypadku zmiany zleceń. To bardzo ważna kwestia w codziennej produkcji. Co więcej – maszyna dała nam poczucie bezpieczeństwa, możemy bowiem realizować zlecenia również w czasie serwisowania, czy awarii naszego poprzedniego urządzenia”.

Jak mówi Michał Baran, to nie jedyne zalety inwestycji firmy Wydruk w system iSaddle:

„Maszyna pozwoliła nam realizować prace, których wcześniej nie wykonywaliśmy. Musieliśmy albo odmawiać naszym klientom, albo podzlecaliśmy je innym zakładom, co wiązało się z dodatkowymi kosztami, a czasem też brakiem nadzoru. Teraz, dzięki inwestycji w maszynę z oferty Duplo, możemy wszystko robić na miejscu u siebie. Mogę też śmiało powiedzieć, że gdyby nie ta maszyna, nie udałoby się nam pozyskać kilku nowych klientów. Po prostu nie bylibyśmy w stanie wykonać ich zleceń w terminie”.

W firmie Wydruk urządzenie Duplo iSaddle najczęściej wykorzystywane jest do zszywania folderów, katalogów, broszur A4 czy A5.

„Wykonujemy na tej maszynie m.in. instrukcje i katalogi zszywane o objętości do nawet 136 stron, podręczniki zszywane na 4 zszywki, bardzo małe instrukcje – mówi Michał Baran. – Możemy produkować wysokoobjętościowe katalogi zszywane, małe książeczki, a nawet podręczniki zszywane na 4 zszywki. To otworzyło przed nami nowe możliwości, co bardzo nas cieszy”.

To kolejna już maszyna z oferty Duplo w tej drukarni. Jakiś czas temu zakupiła ona bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375. Już wówczas jej właściciel bardzo pozytywnie oceniał zarówno producenta, jak i dostawcę urządzenia. Podobnie jest i tym razem.

„Przed montażem – mówi Michał Baran – maszyna została dokładnie sprawdzona, a samo wdrożenie przebiegło bardzo sprawnie. Dostawca wykazał się też dużą dozą cierpliwości podczas szkolenia i późniejszych telefonów z pytaniami”.

Sprzedaż to zawsze początek współpracy z klientem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by pomóc mu nie tylko dopasować naszą ofertę do jego aktualnych potrzeb, ale także, by pomóc wdrożyć rozwiązanie, które zostało mu sprzedane – mówi Mariusz Bednarek z firmy Tadan. – Cieszymy się, że drukarnia Wydruk zaufała po raz kolejny marce Duplo, a także nam – jako dostawcy urządzeń tego producenta”.

Źródło: Duplo Polska

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING