spot_imgspot_img

System automatycznego sterowania offsetową maszyną drukarską

- Artykuł promocyjny -

PrintFlow Closed-Loop – System pozwala na automatyczną regulację wszystkich stref farbowych w ciągu kilkunastu sekund, bez konieczności dokonywania ręcznych nastaw z pozomu konsoli. Za pomocą skanującego urządzenia pomiarowego system analizuje pasek kalibracyjny umieszczony na arkuszu i na tej podtawie automatycznie reguluje maszynę w trakcie druku. Analizowane są m.in. takie parametry druku jak barwa (Lab), gęstości optyczne, przyrosty punktu rastrowego lub balans szarości.

PrintFlow Closed-Loop posiada wbudowane najnowsze normy drukarskie ISO, bazę podłoży drukowych oraz bibliotekę barw Pantone. Istnieje również możliwość definiowania własnych standardów, własnych podłoży oraz dowolnych barw spot-owych. PrintFlow Closed-Loop może również współpracować z systemem wstępnego narządu maszyny PrintFlow DIPS CIP3. Integracja obu systemów (PrintFlow Closed-Loop + PrintFlow DIPS CIP3)  to najbardziej efektywny i realny sposób na zwiększenia produktywności maszyny drukarskiej.

Jakie są realne korzyści z instalacji systemu Closed-Loop?

Maszyna drukarska nie służy do ustawiania tylko do drukowania i dlatego każde skrócenie czasu potrzebnego na nastawy maszyny to konkretna oszczędność pieniędzy. W średniej wielkości drukarni system zwraca się w ciągu pół roku.

Instalując ten system szybciej ustawisz swoją maszynę do konkretnego zlecenia oraz łatwiej i szybciej skontrolujesz jakość druku w trakcie produkcji. Maszyna ustawi się sama we wszystkich strefach farbowych i zrobi to w ciągu kilkunastu sekund. Nie musisz przerywać druku aby sprawdzić i skorygować nastawy maszyny.

Wzrasta realna produktywność ponieważ maszyna może wydrukować w tym samym czasie więcej zleceń i dodatkowo zrobi to z wyższą jakością.

Po zakończeniu druku zlecenia są zapisywane w bazie danych i mogą być łatwo wznawiane ze wszystkimi wcześniejszymi nastawami maszyny. Nie musimy ustawiać maszyny kolejny raz i nie tracimy na to czasu.

Główne elementy systemu PrintFlow Closed-Loop:

  • skanujące urządzenie pomiarowe X-Rite Intellitrax 2 (29-65″) lub X-Rite eXact Auto-Scan (29-40″),
  • intuicyjny program sterujący PrintFlow Spectral w j. polskim,
  • interfejsy sprzętowe do maszyny drukującej,
  • komputer sterujący z systemem Windows 10 Pro,
  • instalacja, konfiguracja, szkolenie (zwykle 1-2 dni), opieka serwisowa (hot-line telefoniczny oraz zdalny serwis).

Opcja:

  • PrintFlow DIPS – system wstępnego narządu maszyny CIP3/4,

System można zainstalować praktycznie do każdej offsetowej maszyny drukarskiej, zarówno nowszego, jak i starszego typu. Interfejsy obsługują maszyny m.in. takich producentów jak: KBA, Heidelberg, Komori, MAN Roland, Sakurai, Ryobi, Shinohara, Adast, Poly, Akiyama, Mitsubishi, … i wiele innnych.

Jakie informacje potrzebujemy z Twojej strony aby przygotować dla Ciebie odpowiednią konfigurację?

  • marka i typ maszyny (maksymalna szerokość druku, ilość agregatów oraz stref farbowych),
  • typ konsoli (najlepiej fotografia tabliczki znamionowej),
  • informacje o RIP-ie systemu CTP jeżeli chcesz korzystać z systemu wstępnego narządu maszyny CIP3

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING