spot_imgspot_img

Sun Chemical wprowadzi kolejną podwyżkę cen

Sun Chemical wprowadzi kolejną podwyżkę cen w całym portfolio farb, lakierów, chemikaliów i klejów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), począwszy od 1 października 2021 r.

Światowa sytuacja surowcowa nie wykazywała żadnych oznak stabilizacji w okresie letnim, ale raczej nadal wykazuje dalszą znaczącą presję inflacyjną. Niedobory surowców są ciągłym problemem, a konkurencyjne środowisko w celu zabezpieczenia tych ograniczonych zasobów przyspieszyło wzrost kosztów w większości kategorii surowców Sun Chemical.

Oprócz presji na koszty surowców, koszty logistyczne i operacyjne wzrosły, w tym koszty opakowań, frachtu i mediów, ponieważ ożywienie gospodarcze napędza popyt na te usługi.

“Dynamika na rynku farb jest bezprecedensowa bez oznak stabilizacji” – powiedzieli Carlo Musso, prezes EMEA Packaging Inks i Robert Fitzka, prezes Key Accounts and Publication Inks, Sun Chemical.

“Głównym celem Sun Chemical jest zapewnienie naszym klientom dostaw produktów i usług, których potrzebują, a my podjęliśmy niezbędne kroki w celu zabezpieczenia surowców i transportu, w tym absorpcji wyższych kosztów. Jako wiodący dostawca farb, Sun Chemical ciężko pracuje, aby złagodzić rosnące koszty, gdy tylko jest to możliwe; jednak tempo presji inflacyjnej wymusza wprowadzenie podwyżek cen na rynku. Procent wzrostu będzie się różnić w zależności od linii produktów ze względu na inną sytuację surowców, ale będzie znaczący ze względu na nadzwyczajną eskalację kosztów materiałów, energii, frachtu, opakowań itp.”

Sun Chemical będzie komunikować konkretne podwyżki bezpośrednio ze swoimi klientami. Klienci z pytaniami mogą skontaktować się z lokalnym przedstawicielem handlowym Sun Chemical.

Źródło: Sun Chemical

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING