spot_imgspot_img

Sun Chemical publikuje najnowszą edycję raportu środowiskowego

Sun Chemical opublikował najnowszą edycję Corporate Sustainability Report – dorocznego sprawozdania na temat realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju. Jego głównym celem jest prezentacja zaangażowania firmy w liczne działania środowiskowe, bazujące na trzech filarach: bieżącej działalności, produktach i usługach oraz współpracy z partnerami biznesowymi.  

W sierpniu 2020 r. Sun Chemical powołał do życia Zespół ds. Korporacyjnej Polityki Zrównoważonego Rozwoju (Corporate Sustainability Committe), tworzony przez osiem osób, reprezentujących wyższą kadrę zarządzającą przedsiębiorstwa. Jego zadaniem jest szeroko rozumiane współdziałanie w zakresie szerszego niż dotychczas zaangażowania firmy w różne inicjatywy środowiskowe, jak również tworzenie i prognozowanie korporacyjnej strategii zrównoważonego rozwoju dla Sun Chemical.

Komitet stworzył podstawy (tzw. mapy drogowe) dla programu przyszłych działań Sun Chemical w każdym z trzech strategicznych obszarów wymienionych wyżej. Uwzględniają one następujące zagadnienia: projektowanie produktów na nowo (tak by cechowała je wyższa proekologiczność); stosowanie materiałów nadających się do ponownego zastosowania; redukcję zużycia energii, wody, surowców, jak też zwiększanie efektywności działalności drukarń; większe zastosowanie surowców bioodnawialnych i redukcję materiałów bazujących na surowcach kopalnych, jak też wspieranie klientów w tego typu działaniach; zwiększenie poziomu odzysku farby z makulatury jak też kompostowalności produktów poligraficznych.

Na potrzeby swoich działań ww. kwestie zostały ujęte w tzw. podejściu „5R” (Reuse, Reduce, Renew, Recycle & Redesign). Program Sun Chemical ma być zbieżny z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz globalnymi działaniami podejmowanymi na rzecz obniżenia tzw. śladu węglowego. Jak dodaje firma, konkretne kroki mogą być tu wdrażane zarówno z punktu widzenia operacyjnego jak i produktowego. Każdy z nich ma również umożliwić firmie uzyskanie zgodności z celami zawartymi w projekcie ONZ – Sustainable Development Goals. Najnowszy raport środowiskowy Sun Chemical obrazuje osiągnięcia firmy w zakresie redukcji zużycia energii i wody, jak też pokazuje nowe, ambitne inicjatywy zbieżne ze strategią uwzględniającą trzy filary i podejściem „5R”.

Działania operacyjne | W kontekście działań operacyjnych raport wymienia m.in.: długoterminową strategię, której celem jest obniżenie poziomu emitowanego dwutlenku węgla co najmniej o 50% do roku 2030 (zamiast wcześniej sygnalizowanych 30%); redukcję zużycia wody o 6% (w porównaniu z poziomem z roku 2019) oraz ilości odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci o 6,5% (tu punktem odniesienia również jest rok 2019).

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING