spot_imgspot_img

Spełnianie marzeń z Hohnerem jest zdecydowanie łatwiejsze

Hohner to ciesząca się zaufaniem marka, której nie trzeba specjalnie przestawiać na poligraficznym rynku. Niemiecki producent już od ponad 90 lat z powodzeniem zajmuje się dostarczaniem na rynek najwyższej jakości niezawodnych rozwiązań dedykowanych branży introligatorskiej, w tym głównie związanych z oprawą zeszytową.

Jednym z najciekawszych urządzeń stworzonych przez tego producenta w ostatnich latach, jest bez narzędziowa linia zbierająco-szyjąca do oprawy zeszytowej Hohner HSB 9000, która dzięki firmie Avargraf, czyli polskiemu dystrybutorowi urządzeń tej marki, wzbogaciła park maszynowy Zakładu Aktywności Zawodowej z Zabrza.

Priorytetem funkcjonowania marki Hohner jest projektowanie urządzeń przyjaznych ich operatorom. HSB 9000, będący bezpośrednim następcą niezwykle udanego i cenionego przez użytkowników modelu HSB 8000, jest kolejnym potwierdzeniem tej tezy w bogatym portfolio rozwiązań niemieckiego producenta. Jakie są najważniejsze zalety tego zaprezentowanego po raz pierwszy na targach Drupa w 2016 roku urządzenia?

To przede wszystkim idealne rozwiązanie dla drukarni oraz introligatorni poszukujących niezwykle wszechstronnego oraz efektywnego urządzenia obsługującego oprawy zeszytowe w średnich oraz większych nakładach. Niezwykle istotnym atutem jest szeroki zakres formatów, a zwłaszcza imponująca wydajność sięgająca 9000 broszur na godzinę. Urządzeniu HSB 9000 udało się zachować większość atutów swojego poprzednika, dodając do tego jeszcze wyższą prędkość, zwiększoną łatwość obsługi oraz liczbę ułatwiających obsługę opcji.

Nie da się ukryć, że najważniejszym celem dla niemieckiego producenta przy projektowaniu tego urządzenia była ergonomia w połączeniu z niezawodnością pracy, co nie ogranicza się wyłącznie do zastosowania niezwykle funkcjonalnych nakładaków,  w układzie pionowym i poziomym. Do dyspozycji operatora oddano również kolorowy, 7-calowy ekran dotykowy z uproszczonym interfejsem użytkownika – komunikaty tekstowe zastąpiono czytelnymi, barwnymi symbolami graficznymi. HSB 9000 oferuje także możliwość zdalnego i w pełni bezprzewodowego sterowania urządzeniem. Powyższe zalety stanowią zaledwie niewielki fragment bogactwa funkcji oraz możliwości tego urządzenia.

Jak Hohner HSB 9000 funkcjonuje w zabrzańskim Zakładzie Aktywności Zawodowej? O wypowiedź na ten temat poprosiliśmy Joannę Okońską-Szyszko pełniącą funkcję dyrektora zakładu.

Joanna Okońska-Szyszko , dyrektor zakładu

„Nasza introligatornia jest obecnie bardzo dużym zakładem. Od 2003 funkcjonuje dział aktywności zawodowej zajmujący się poligrafią, w międzyczasie dobudowano introligatornię oraz kolejny budynek w którym zajmujemy się krawiectwem i hafciarstwem.

Praca sprawia nam bardzo dużo satysfakcji – tutaj spełniają swoje marzenia ludzie niepełnosprawni, którzy przez lata borykali się ze znalezieniem swojego miejsca. Dokładamy wszelkich starań, by osoby te mogły funkcjonować w pełni samodzielnie. 

Nasza poprzednia linia zbierająco-szyjąca była już wiekowa i powodowała częste awarie.

Dlatego zależało nam na możliwe najbardziej przyszłościowym i nowoczesnym rozwiązaniu, które pozwoli nam być „do przodu” i wyróżni nas na tle konkurencji. Do tej pory funkcjonowaliśmy głównie lokalnie, a od czasu uruchomienia maszyny otrzymujemy do wykonania właśnie na tym urządzeniu zlecenia z całej Polski. Urządzenie Hohner 9000 znalazło się u nas dzięki firmie Avargraf. Zakup ten okazał się w 100% trafionym pomysłem. Dzięki niemu mamy sporo stałych zleceń i wiemy, że możemy przyjąć ich więcej i że  jesteśmy w stanie je zrealizować. Od lat współpracujemy z wieloma drukarniami, które poprzez „marketing szeptany” polecają nas nie tylko ze względu na usług poligraficzne. Pracujemy fachowo i szybko, a do tego mamy konkurencyjne ceny, zwłaszcza dla stałych klientów.”

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING