spot_imgspot_img

SigmaLine III jest teraz wielofunkcyjna

Zbieranie wstępne, zmienne składanie, tryb dynamiczny do przycinania – cyfrowe rozwiązanie bloku książek SigmaLine III firmy Müller Martini, które jest predestynowane do ultra krótkich serii, umożliwia nowe i zróżnicowane formy produkcji.

Wcześniej SigmaLine używała mechanicznego ostrza do składania. Teraz wykorzystuje innowacyjną technologię łopatek powietrznych. Dzięki tej technologii proces składania jest inicjowany ciśnieniem powietrza. Łopatka powietrzna umożliwia wytwarzanie dużych prędkości w znacznie bardziej stabilny sposób. Zagięcie jest poprawione i jest mniej przestojów. Skutkuje to znacznie wyższą wydajnością całego systemu, do 1000 stóp lub 305 metrów na minutę – najwyższą na rynku wydajność produkowanych cyfrowo bloków książek.

Dzięki swojej zmienności technologia łopatek powietrznych oferuje również rozszerzone możliwości produkcyjne. Kilka składek można wstępnie zebrać w folderze wzdłużnym przed złożeniem razem. Pozwala to na połączenie kilku oddzielnych składek w jedną. Na przykład trzy 8-stronicowe składki można przekształcić w jedną 24-stronicową składkę – idealny produkt wstępny do zszywania nićmi.

Tryb dynamicznego przycinania

Kolejną wspaniałą nową funkcją jest tryb dynamicznego przycinania. Wcześniej proces cięcia / perforowania / cięcia zawsze skutkował zgięciem krzyżowym. Teraz SigmaLine III może ciąć dwa razy z rzędu. Oznacza to, że można ominąć fałd krzyżowy. Dzięki trybowi dynamicznemu podzielność stron bloków książki może być teraz zmniejszona o połowę, dzięki czemu jest mniej pustych stron. Wcześniej możliwe było, że na 16 arkuszach było do 15 pustych stron. Teraz dostępne są 8-arkuszowe książki z maksymalnie 7 pustymi stronami.

SigmaLine III, która jest zwykle używana do bardzo krótkich serii książek (zarówno wydawniczych, jak i samodzielnych), ma bardzo wysoki poziom integracji z cyfrowymi drukarniami internetowymi, podobnie jak jej poprzednie modele. Jeśli produkt zostanie wydrukowany nieprawidłowo, jest natychmiast odrzucany i ponownie zamawiany do druku.

Praktycznie nie jest wymagana ręczna interwencja

Poziom automatyzacji rozwiązania bloku książki, który jest unikalny na rynku, również pozostaje wysoki. Jest modułowy i oparty na zasadzie bloku konstrukcyjnego i można go w każdej chwili dostosować do nowych wymagań rynku. Dzięki Finishing 4.0 w najczystszej postaci praktycznie nie jest wymagana żadna ręczna interwencja.

Podobnie, jak poprzednie modele, SigmaLine III ma bardzo wysoki poziom integracji z cyfrowymi drukarniami internetowymi. W szybko rozwijającym się środowisku z krótszymi cyklami życia cyfrowych maszyn drukujących, rozwiązanie bloku książki kompleksowo demonstruje swoją otwartą koncepcję za pomocą Generic Digital Press Interface… więcej na WWW.

Źródło: Muller Martini

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING