SDPS odnosi korzyści z modernizacji do modelu Onset X2 HS w czasie pandemii

- Reklama -

Zlokalizowana w Saint-Denis-sur-Sarthon w Normandii, firma SDPS jest czołowym dostawcą wysokiej jakości druku szerokoformatowego dla francuskiego rynku POP i POS. Firma zainstalowana swoją pierwszą drukarkę Onset X2 w 2016 roku, a następnie drugą rok później. Po trzech latach, latem 2020 roku, zdecydowano się skorzystać z możliwości modernizacji do modelu Onset X2 HS, który został wprowadzony na rynek przez Fujifilm i Inca Digital w 2019 roku.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z dwóch maszyn X2” — mówi Richard Charrier, dyrektor techniczny w SDPS. „Są bardzo wydajne – najlepsze na rynku – ale dostrzegliśmy możliwość dodatkowego zwiększenia szybkości produkcji pod warunkiem zainwestowania w model HS”.

Model Onset X2 HS został zainstalowany w sierpniu, natomiast instalacja towarzyszącego systemu ramienia robotycznego nastąpiła z opóźnieniem z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Ani Charrier ani prezes firmy Regis Broussin nie byli rozczarowani. „Czas przygotowania druku uległ znacznemu skróceniu” — mówi Broussin. „Oszczędzamy od pięciu do dziesięciu minut na przygotowaniu każdego zadania, a w przypadku dwóch do dziesięciu zadań podczas typowej zmiany ten zaoszczędzony czas szybko się sumuje”.

Oszczędności czasu nie dotyczą jedynie przygotowywania zadań. „Szybkość druku także jest większa” — dodaje Broussin. „Głowice szybciej się dostosowują, a nakładanie i zdejmowanie przebiega o wiele płynniej. W sumie oszczędzamy półtorej do dwóch godzin czasu produkcji podczas każdej zmiany. Dzięki temu przeszliśmy z systemu trzech ośmiogodzinnych zmian w ciągu doby do trzech siedmiogodzinnych zmian w ciągu doby. Mogliśmy także zacząć zamykać zakład w sobotnie poranki, zapewniając wszystkim upragniony odpoczynek. Byliśmy w stanie to wszystko zrobić zachowując taki sam poziom produkcji, jak wcześniej”.

Charrier zwraca uwagę, że jakość, z jakiej słynie seria Onset, nie uległa zmianie. „Większa szybkość w ogóle nie wpływa na jakość” — komentuje. „Nadal w każdym calu jest równie dobra i nasi klienci są nią zachwyceni”.

Podobnie jak wszystkie drukarnie w Europie, także SDPS napotkała poważne wyzwania w 2020 roku z powodu pandemii. „Wiosną w czasie pierwszego lockdownu straciliśmy wiele regularnych zleceń” — mówi Broussin. „W lipcu i sierpniu ich liczba szybko wzrosła – byliśmy znacznie bardziej zajęci, niż zwykle o tej porze roku – ale generalnie był to z pewnością bardzo trudny rok”.

„Patrząc w przyszłość, rynek druku jest bardzo konkurencyjny i w przyszłym roku spodziewam się wojny cenowej między nami i konkurencją. Posiadanie wyjątkowo niezawodnej, wysokiej jakości i niezwykle wydajnej maszyny, takiej jak Onset, z pewnością daje nam przewagę w tym scenariuszu”.

Jerome Delplanque, dyrektor handlowy ds. druku szerokoformatowego, Fujifilm Graphic Systems France: „SDPS jest wieloletnim cenionym klientem Fujifilm. Towarzysząc im na tak wielu etapach rozwoju byliśmy bardzo zadowoleni, że możemy zapewnić ich produkcji kolejny impuls do wzrostu za sprawą naszego najnowszego, niezwykle szybkiego modelu Onset. W tym bardzo trudnym dla wszystkich roku SDPS spisało się nad wyraz dobrze i jesteśmy dumni, że mogliśmy z nimi pracować”.

Źródło: Fujifilm

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?