spot_imgspot_img

Scandinavian Print Group z HP Indigo w formacie B2!

W grudniu ubiegłego roku, firma Digiprint zainstalowała kolejne HP Indigo w formacie B2. Maszyna dołączyła do parku maszynowego szczecińskiej drukarni Scandinavian Print Group.

Scandinavian Print Group z siedzibą w Szczecinie jest częścią Lasertryk.dk A/S, które swoją centralę ma w Arhus w Danii. Firma została założona w 1999 jako drukarnia cyfrowa – główną produkcją były materiały marketingowe.

Szybko urosła do rangi międzynarodowej zwiększając tym samym zakres produkcji. Szczecińska filia – Scandinavian Print Group powstała w 2017 i szybko stała się jedną z czołowych drukarni produkujących cyfrowo i offsetowo.  Obsługuje głównie rynki skandynawskie, a w portfolio oferowanych produktów można znaleźć między innymi książki, kalendarze, koszulki, kubki, banery oraz rollup’y.

HP Indigo znane jest już w grupie LaserTryk i po doskonałych doświadczeniach z tą technologią, firma zdecydowała się na instalację w Polskim oddziale. Instalacja i szkolenie przeprowadzone przez Digiprint, umożliwiły szybkie uruchomienie linii cyfrowej oraz efektywne jej wykorzystanie od pierwszych dni.

Już po pierwszym miesiącu od instalacji firma wydrukowała prawie 600 tys. arkuszy. To nie pierwszy produkt HP w Scandinavian Print Goup. HP Indigo stanowi uzupełnienie rolowej maszyny HP PageWide T240, która drukuje w technologii inkjetowej.

Indigo

HP Indigo umożliwia druk na różnego rodzaju podłożach – od offsetowych, po metalizowane oraz kartony. Ma możliwość druku 7 kolorami oraz odwzorowuje do 90% kolorów Pantone. Od 2020 roku HP Indigo umożliwia arkuszowy druk kolorami takimi jak srebro – SilverInk oraz kolorami fluorescencyjnymi a także tuszami widzialnymi  jedynie w świetle UV.

Źródło: Digiprint

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING