spot_imgspot_img

Rozwiązanie: Truepress Jet L350UV SAI E

W odpowiedzi na stale rozwijający się rynek i krótsze czasy realizacji, włoski specjalista ds. etykiet Etifix potrzebował nowej cyfrowej maszyny drukującej, aby sprostać popytowi. Koncentrując się na wysokich standardach jakości i ambitnych wymaganiach dotyczących zrównoważonego rozwoju, Etifix wybrał najnowszą technologię drukowania etykiet SCREEN ze względu na szerszy i spójny zakres kolorów.

“Niezmiennie wysoka jakość druku L350 SAI E, jego właściwości redukujące ilość odpadów i krótkie czasy produkcji były dla nas zwycięskimi argumentami” – mówi Gerry Abeti, dyrektor generalny Etifix. “Co ważniejsze, to urządzenie pozwala nam wejść na nowe rynki i dostarczać etykiety klientom, których wcześniej nie obsługiwaliśmy”. Specjalista ds. etykiet w północnych Włoszech, który jest częścią Grupy Arca Etichette S.p.A., znajduje się na silnej ścieżce wzrostu, pomimo niewielkiego niepowodzenia w 2020 r. spowodowanego COVID-19, co wymagało od niego zwiększenia wydajności.

Etifix ma silną pozycję na rynku kosmetycznym, sektorze, który jest szczególnie wymagający pod względem jakości i usług, i który kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój. Komentując wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, Abeti mówi: “Oprócz wysokiej jakości i szybkości, SAI E pozwala nam znacznie zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych w porównaniu z tradycyjnymi maszynami, poprawiając nasz własny wpływ na środowisko i naszych klientów”.

Japońskie słowo sai oznacza “kolorowy”, a nowa seria SCREEN SAI została opracowana, aby pomóc drukarniom w produkcji szerszej gamy kolorów Pantone i sprostać trudnym wymaganiom właścicieli marek. Krótka konfiguracja cyfrowego urządzenia atramentowego, wysoki czas pracy i szybkość umożliwiają Etifix ekonomiczną produkcję.

„Kosmetyki, a także sektor przemysłowy szybko ewoluują – podobnie jak inne włoskie rynki, które obsługujemy”, mówi Abeti. “Klienci potrzebują etykiet w małych i średnich ilościach, z wieloma odmianami, częściej i szybciej. Szybkie reagowanie na prośby klientów zawsze było jedną z naszych głównych zalet. Technologia SCREEN zapewnia, że możemy to zrobić jeszcze lepiej.”

Inwestycja Etifix w najnowszą technologię druku etykiet SCREEN jest kolejnym przykładem trwającego przejścia na technologię cyfrową na włoskim rynku druku, mówi Ettore Maretti, dyrektor zarządzający REM srl. REM, która reprezentuje SCREEN we Włoszech, dystrybuuje urządzenia do drukowania i pakowania etykiet.

“Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost inwestycji w urządzenia cyfrowe i spodziewamy się, że ten trend utrzyma się w nadchodzących latach. Włoskie marki i drukarnie szybko odkrywają zalety druku cyfrowego na konkurencyjnych rynkach, na których działają”, mówi Maretti.

Źródło: Screen

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak