spot_imgspot_img

ProStream 1800 uzyskał certyfikat FOGRA59

Firma Canon ogłosiła dzisiaj, że po rygorystycznym procesie testowania, system druku rolowego ProStream 1800 został pierwszym cyfrowym systemem druku na świecie, który uzyskał certyfikat FOGRA59 wydany przez Fogra, instytut badawczy przemysłu poligraficznego.

Certyfikat daje użytkownikom ProStream 1800 nie tylko pewność, co do dokładności kolorów i stałej powtarzalności wydruków, ale także oferuje potencjalną przewagę konkurencyjną. Co ważne dla reprodukcji kolorów, ProStream umożliwia klientom osiągnięcie 93% barw PANTONE® przy użyciu tylko czterech kolorów bazowych CMYK. Innymi słowy, ProStream jest w stanie odtworzyć do 2182 z 2334 kolorów PANTONE® (CIEDE2000 <2.0), co w przeszłości było osiągalne tylko przy użyciu wielokolorowej drukarki.

W środowiskach komercyjnego, wysokonakładowego druku rozwiązanie drukujące na wstędze ProStream 1800 zapewnia prędkość produkcji aż do 133 m/min i łączy jakość druku i elastyczność nośników offsetu z wydajnością produkcji i wszechstronnością cyfrowego druku atramentowego, zapewniając wyjątkową wydajność.

Wykorzystując najnowszej generacji głowice piezoelektryczne o rozdzielczości 1200 dpi, z mechaniką kropli na żądanie, wraz z opatentowanymi pigmentowymi atramentami polimerowymi z technologią Canon ColorGrip w celu zapewnienia spójności kolorów, ProStream 1800 osiąga wyjątkową jakość druku na szerokiej gamie nośników, w tym na standardowych papierach powlekanych, niepowlekanych i zoptymalizowanych do druku atramentowego.

W gramaturach od 40gsm do 300gsm.  Certyfikat eciCMYKv2 (FOGRA59) jest następcą certyfikatu eciCMYK (FOGRA53). Są to profile przestrzeni kolorów CMYK dedykowane drukowaniu  kolorowemu w zakresie produkcji poligraficznej. Szeroki gamut kolorystyczny osiągany przez ProStream i potwierdzony przez Fogra, pokrywa wszystkie standardowe obszary kolorystyczne i jest zgodny z przestrzeniami kolorystycznymi CMYK znanymi z druku offsetowego, co  umożliwia stałą jakość kolorystyczną na wszystkich etapach produkcji.

Certyfikat FOGRA59 dla ProStream 1800 to kolejny krok potwierdzający sukcesy Canon w pracy nad jakością i stabilnością druku atramentowego. Jest to kolejny certyfikat Forga, po FOGRA51 dla rozwiązania arkuszowego atramentowego varioPRINT iX, potwierdzający zgodność ze standardem Fogra ProcessStandard Digital (PSD) Print Check. To nie pierwszy certyfikat dla serii ProStream, w procesie certyfikacyjnym dla firmy Henry Ling odznaczenie FOGRA51 otrzymał system ProStream 1000.

Helen Kennett, dyrektor zarządzająca w Henry Ling, doskonale podsumowuje korzyści płynące z otrzymania certyfikatu: „Posiadanie certyfikatu Fogra daje nam pewność i przewidywalność produkcji w kontekście jakości druku na urządzeniu ProStream. Dzięki temu możemy przenosić zlecenia między offsetem a cyfrą, wykorzystując ten sam papier i osiągając tę samą jakość druku. W rezultacie rozszerzyliśmy naszą działalność o obszary, które wcześniej były niedostępne”. 

Każda komercyjna drukarnia korzystająca z maszyn serii varioPRINT iX lub ProStream może być pewna wysokiej jakości swoich wydruków cyfrowych. Osiągając profesjonalny standard jakości Fogra dla własnych procesów produkcyjnych, mogą wykazać swoje zaangażowanie w przestrzeganie wysokich standardów, dając klientom większą pewność co do spójności i jakości ich zamówień.

W oparciu o międzynarodowy standard druku cyfrowego ISO 15311, certyfikat Fogra PSD PrintCheck potwierdza, że wydruk cyfrowy z obu systemów atramentowych firmy Canon spełnia najwyższe poziomy wierności odwzorowania barw, spójności, jednorodności, rozdzielczości druku, ostrości szczegółów i stabilności w czasie produkcji.

Hayco Van Gaal, Vice President Sales and Service, Commercial Printing EMEA, Canon Europe, „Naszym celem w firmie Canon jest zapewnienie naszym klientom innowacyjnej technologii druku atramentowego, która umożliwi im rozwój działalności poprzez spełnianie zmieniających się potrzeb klientów.

Chociaż jesteśmy przekonani, że jakość naszej technologii jest wystarczająco zaawansowana i wystarczająco solidna, aby umożliwić klientom podjęcie wszelkich obecnych lub przyszłych wyzwań produkcyjnych, niezależny wzorzec jakości, który oferuje firma Fogra, pozwala naszym klientom obiektywnie ocenić możliwości naszych maszyn.

Kiedy więc nasi klienci inwestują w rozwiązanie do druku firmy Canon, mogą mieć pewność, że ich prasa nie tylko może osiągnąć poziom jakości porównywalny z offsetem, ale także, że ich własny proces produkcyjny może być w stanie uzyskać akredytację firmy Fogra”.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING