Przedsiębiorstwo LUX Global Label z siedzibą w Lafayette Hill w Pensylwanii (USA), będące wieloletnim partnerem firmy Nilpeter, zainwestowało w nową maszynę fleksograficzną FA-17, aby zwiększyć wydajność operacyjną i sprawdzić granice możliwości w zakresie wprowadzania na rynek nowoczesnych produktów.

W ostatnim czasie w firmie LUX Global Label została zainstalowana nowa linia FA-17. Ta 10-kolorowa maszyna fleksograficzna wyposażona jest w nowy mechanizm automatycznego blokowania, który zapewnia stabilność podczas całego procesu drukowania, napędzane rolki dociskowe ze specjalnym antypoślizgowym wykończeniem powierzchni oraz system CLEANINKING nowej generacji.

Koncentracja ambicji wokół dwóch kluczowych obszarów

“Nasze ambicje związane z nową linią koncentrują się wokół dwóch kluczowych obszarów – wydajności procesów oraz rozwoju produktu” – mówi Leslie Gurland, Executive Vice President Global Sales and Marketing w firmie LUX Global Label.

“Po pierwsze, maszyna umożliwia nam zwiększenie prędkości i zmniejszenie poziomu makulatury, co pozwoli nam na skrócenie czasu realizacji zamówień i utrzymanie konkurencyjności cenowej na rynku. Po drugie, instalacja ta jest oznaką naszego stałego zaangażowania w testowanie granic i wprowadzanie na rynek nowych, najnowocześniejszych produktów” – kontynuuje pani Prezes.

“Nawiązaliśmy współpracę z firmą, która opracowała technologię „micro motion” dla efektu 3D, wymagającą ultra-precyzyjnego druku i doskonałego pasowania registrów. Tego rodzaju produkcja może powstać jedynie przy zastosowaniu najnowszej linii FA. Rozwiązanie to ma daleko idące możliwości zarówno jako unikatowe zabezpieczenie dedykowane branży opieki zdrowotnej, jak i wizualny element wyróżniający produkty higieny osobistej” – podsumowuje.

Linia FA firmy Nilpeter

Linia FA to najbardziej wszechstronna fleksograficzna maszyna drukująca na rynku – zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu stale rosnących potrzeb drukarni. Jej centrum stanowi nowoczesny pulpit sterowania, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i w pełni mobilną kontrolą druku.  FA pozwala drukarniom na zwiększenie wydajności ich maszyn drukujących dzięki posiadanym modułom wspierającym generowanie wartości dodanej, a także pakietom aplikacji i automatyzacji. Wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie, co oznacza wyższą jakość produkcji oraz kontroli. System przepływów produkcyjnych LEAN firmy Nilpeter oraz jednolite zakłady zapewniają dostawy na cały świat.

FA Line w Lux Global

Sukces w pełnych wyzwań czasach

W samym środku globalnej pandemii firma LUX Global Label odniosła sukces dzięki wzrostowi obrotów, niesamowicie oddanym pracownikom i wielu wirtualnym sesjom.

„Dla mnie niezmiernie ważne jest docenienie wszystkich niesamowitych pracowników firmy LUX, którzy są niezbędni, tych produkujących etykiety do najbardziej potrzebnych leków, produktów dostępnych bez recepty i środków odkażających do rąk. Przychodzili oni do pracy dzień w dzień i wykonywali swoje zadania z pozytywnym nastawieniem. Na szczęście większość naszych klientów, podobnie jak my, odnotowała wzrost biznesu podczas COVID, co oczywiście było pozytywnym zjawiskiem w tych bardzo trudnych czasach. Musieliśmy się przestawić i wspierać naszych klientów bez osobistych wizyt, poprzez wirtualne sesje, spotkania i proofy, a na miejscu byliśmy tylko w przypadku projektów o znaczeniu krytycznym”, mówi Leslie Gurland.

Wyrazy uznania dla LUX & Nilpeter

“Jestem dumna z telefonu, który otrzyma niedawno od weterana w naszej branży – to zasługa zarówno nas w LUX, jak i naszych maszyn Nilpeter. Osoba ta produkowała etykiety, które były bardzo podobne do tych, jakie produkowaliśmy w przeszłości, a jej klient chciał uzyskać taki sam wygląd jak nasze etykiety. Niestety, jego maszyny były prostymi maszynami fleksograficznymi i nie udało mu się osiągnąć takiego samego wyglądu jak nam”.  

“W wyprodukowanej przez nas etykiecie zastosowaliśmy białą perłową farbę wklęsłodrukową, która nadała jej naturalny połysk, a nie ziarnisty wygląd. Fioletowa winieta została wykonana w technice offsetowej, dzięki czemu wizualnie przechodzi w biel, podczas gdy druk fleksograficzny stworzyłby twardą linię. To był ogromny komplement, gdy ten człowiek, który pracował dla największych i najlepszych firm produkujących etykiety, powiedział: <<Wasza etykieta jest piękna – nie znam nikogo w Stanach Zjednoczonych, kto mógłby ją wykonać>>” – dodaje Leslie Gurland… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer CEE