spot_imgspot_img

Prezentacje rozwiązań Mark Andy i Global Graphics

  • Hybrydowe maszyny Mark Andy, bazujące na technologii cyfrowej (tonerowej bądź inkjetowej)
  • Firmy Mark Andy i Global Graphics posiadają wspólną ofertę

Personalizacja etykiet w druku cyfrowym i tkwiący w niej potencjał były tematem przewodnim kolejnego webinarium, jakie zorganizowała z myślą o swoich obecnych i potencjalnych klientach firma Mark Andy.

Tym razem jej partnerem był producent oprogramowania dla branży poligraficznej, stosowanego m.in. przy drukowaniu zmiennych danych (VDP) – Global Graphics. Poza prezentacjami rozwiązań obu dostawców – maszyny hybrydowej Digital Pro 3 oraz oprogramowania Stepz, uczestnicy spotkania online mieli okazję wysłuchać doświadczeń z personalizowanym drukiem cyfrowym ze strony dwóch użytkowników maszyn Mark Andy (w przypadku których udział prac z VDP wynosi 20-40% całego wolumenu zleceń).

Webinarium zakończyła sesja pytań i odpowiedzi, w której wzięli udział wszyscy prelegenci i goście specjalni wydarzenia.

Hybrydowe maszyny Mark Andy, bazujące na technologii cyfrowej (tonerowej bądź inkjetowej) i wyposażone w liczne opcje wykańczania oraz uszlachetniania, cieszą się – jak podaje firma – wciąż rosnącą popularnością wśród drukarń z całego świata. Gros z nich specjalizuje się w produkcji etykiet (której urządzenia te są dedykowane), ale maszyny Digital Pro 3, Digital Series HD czy – najnowsza z serii – Digital Series iQ, są też z powodzeniem wykorzystywane np. przy materiałach komercyjnych.

Sterowane odpowiednim oprogramowaniem, także dostarczanym przez partnerów zewnętrznych, pozwalają realizować krótkie i średnie nakłady różnego rodzaju produktów poligraficznych, także z zastosowaniem personalizacji (VDP). W kontekście tej ostatniej firma Mark Andy od lat współpracuje z Global Graphics – dostawcą zaawansowanych rozwiązań software’owych, które – po zintegrowaniu z modułem DFE maszyny drukującej – pozwalają na wydajną implementację zmiennych danych.

Tym aspektom cyfrowej produkcji etykiet poświęcone było niedawne webinarium, zorganizowane przez obu dostawców i zatytułowane „Uwolnij potęgę personalizacji”.
O jej zaletach szerzej opowiedział Tom Mooney – Product Manager w firmie Global Graphics Software. Przedstawił on aktualny obraz rynku poligraficznego i rosnącego znaczenia aplikacji, uwzględniających personalizację i zmienne dane (VDP), które – zdaniem prelegenta – stanowią główną siłę napędową tej technologii, także w kontekście produkcji etykiet i opakowań.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak