spot_imgspot_img

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „To MY Tworzymy Świat”

Rozstrzygnięto konkurs „To MY Tworzymy Świat”, organizowany przez firmę Canon z myślą o młodych, kreatywnych obserwatorach tego świata. To już szósta edycja akcji, na którą - oprócz konkursu - składają się warsztaty multimedialne oraz promocja Celów Zrównoważonego Rozwoju w szkołach. Jak przekonują przedstawiciele Canon Polska, wsparcie działań z zakresu kultury, sztuki oraz edukacji to podstawa tak zwanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Do uczestnictwa w projekcie „To MY Tworzymy Świat” co roku Canon zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich. Tegoroczne wyniki konkursu potwierdzają po raz kolejny, że uczestnicy programu to osoby niesamowicie kreatywne, otwarte, ciekawe świata, a przy tym wrażliwe na problemy innych. Poziom prac konkursowych stworzonych w ramach zakończonej właśnie edycji akcji zaskoczył organizatorów zarówno zróżnicowaniem tematu, jak i dojrzałością podejścia do wielu ważnych spraw.

„Nie zamiataj śmieci pod dywan” – to tytuł pracy, która przyniosła autorce, Weronice Wyrobek z Krakowa, zwycięstwo w kategorii Praca Multimedialna. Z kolei w kategorii Reportaż Zdjęciowy miejsca na podium zajęły kolejno: Roxana Ryś z Mrągowa („Proces samoakceptacji”), Dominika Banot ze Skoczowa („Paradoks silnej kobiety”) oraz Angelika Kurstak z Kobiernic („Rozwój”). 

Technologia zmienia świat na lepsze

Program „To MY Tworzymy Świat” organizowany jest przez Canon Polska od sześciu lat. Jego główną część stanowią warsztaty multimedialne, pokazujące młodym twórcom, w jaki sposób zajmująco opowiadać historie przy pomocy filmów i zdjęć. Spotkania prowadzą uznani reprezentanci świata fotografii.

W tym roku Canon zaprosił do współpracy Marcina Jamkowskiego, fotografa, filmowca, byłego redaktora naczelnego magazynu „National Geographic” oraz Piotra Małeckiego – fotografa, dziennikarza, współpracownika prestiżowych dzienników takich jak „The New York Times” czy „Financial Times”. Krótką prelekcję o fotografii przyrodniczej wygłosiła również Katarzyna Gubrynowicz – fotograf, artystka i grafik, w latach 2013-2016 prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) oraz członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wstęp dotyczący Celów Zrównoważonego Rozwoju poprowadziły przedstawicielki AIESEC Polska: Monika Bać i Agnieszka Nalewajko.

Do tej pory projekt dotarł do 30 szkół i ośrodków kultury, a wzięło w nim udział łącznie około 600 uczniów. Pod koniec 2020 roku Miasto Opole wyróżniło program Canon za osiągnięcia w dziedzinie kultury, właśnie za realizację tego projektu.

–  Wyróżnienia bardzo nas cieszą, choć tak naprawdę to nie same nagrody są tutaj ważne, a potwierdzenie, że taka forma pracy z młodzieżą przynosi konkretne efekty. Canon przekazuje młodzieży umiejętność pozytywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii. Przy okazji, jako pracownicy Canon Polska, dzielimy się naszymi osobistymi pasjami i zaangażowaniem – komentuje Dominik Szeląg, Sustainability Manager w Canon Polska.

Jak podkreśla organizator, tego rodzaju projekt ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że technologia może być wykorzystywana nie tylko do pracy czy rozrywki, ale również do rozwijania swoich zainteresowań i pasji, poszerzania wiedzy oraz zmieniania świata na lepsze.

Także zakończony właśnie konkurs „To MY Tworzymy Świat” ma na celu wsparcie szkół w przekazywaniu wiedzy o tym, co dla nas wszystkich ważne. Proponując rozwinięcie tematów poruszanych podczas warsztatów fotograficznych, od sześciu lat Canon udostępnia nauczycielom gotowe scenariusze lekcji pod tytułem „Nasze cele. Moje wybory.” Oprócz nich, organizatorzy udostępniają także filmowe i fotograficzne inspiracje oraz kilka filmów poradnikowych z dziedziny fotografii. Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie na stronie: www.canon.pl/tomytworzymyswiat.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING