spot_imgspot_img

Sakurai w drukarni Colours Factory

Drukarnia Colours Factory z siedzibą w Pile należy do czołówki polskich firm w sektorze poligraficznym. Oferta firmy jest kompleksowa, klienci są obsługiwani w zakresie druku offsetowego, cyfrowego oraz wielkoformatowego.

Pomimo ponad 15-letniego doświadczenia drukarnia wciąż doskonali się i dynamicznie rozwija. Konsekwencją tego kierunku działania jest dokonana niedawno instalacja nowoczesnej linii do lakierowania UV Sakurai Maestro, której dostawcą była firma Reprograf-Grafikus S.A.

Dostawa odbyła się w ostatniej dekadzie stycznia br. System oparty jest na japońskiej automatycznej maszynie sitodrukowej ze stop-cylindrem. Uzupełnia ją tunel do utrwalania z lampą UV sterowaną elektronicznie i z zintegrowanym wykładakiem arkuszy w stos. Jak mówi Marcin Kołatko (Product Manager Reprograf-Grafikus):

„Dostarczone rozwiązanie pozwoli na sprawne i precyzyjne lakierowanie nakładów przy optymalnym zużyciu energii. Opcje ponadstandardowe, które wybrał nasz Klient sprawiają, że jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych linii tego typu w Polsce. Ufam, że ta inwestycja przełoży się na kilkukrotny wzrost możliwości produkcyjnych w zakresie lakierowania UV przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.”

Poza linią do lakierowania dostawa obejmowała także nowoczesny system do przygotowania i suszenia sit.

„Na razie za wcześnie mówić o ile wzrosły nasze możliwości produkcyjne, chociaż widać że maszyna pracuje ponad dwa razy szybciej w porównaniu do poprzedniej. Realnie będzie to można ocenić  po kilku tygodniach, kiedy operatorzy na dobre oswoją się z nową instalacją. Już teraz mogę jednak stwierdzić znaczącą oszczędność czasu na etapie przygotowalni.” – powiedział Marek Kruszka, Dyrektor ds. produkcji i rozwoju w Colours Factory. 

Maszyny sitodrukowe Sakurai MAESTRO sprawdzają się przy druku, kiedy istotna jest precyzja. Mogą być używane do lakierowania UV, druków komercyjnych, jak transkrypcja, tekstylia, tabliczki znamionowe, druk zabezpieczeń oraz w druku przemysłowym.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak