spot_imgspot_img

Ploter termiczny CNC Thermocut w wersji midi 250

Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki.

Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara S.C. PPHU Edyta i Andrzej Walczak. Służy on tu między innymi do wycinania kółeczek ze styropianu, które wcześniej firma musiała kupować od podwykonawców, co generowało niemałe koszty, a często również nie zapewniało zadawalającej jakości.

Inwestycja nie tylko wpłynęła na oszczędności, ale też znacząco poprawiła jakość tych elementów, niezbędnych przy wszelkich budowach.  Maszyna znajduje obecnie tu także szersze zastosowanie, więc klient ocenia jej zakup bardzo pozytywnie.

Sara to firma z branży budowlanej w Lubawce w województwie dolnośląskim. Od wielu lat kompleksowo obsługuje realizację inwestycji budowlanych – od budowy domów i mieszkań „pod klucz” na wykańczaniu ich skończywszy, oferując – jak podkreślają jej właściciele – wysoką jakość swoich usług. Jakiś czas temu rozpoczęła poszukiwania sprzętu, który pomógłby zaspokoić jedną z jej potrzeb dotyczącą niezbędnego na każdej budowie elementu.

„Realizując inwestycje budowlane korzystamy z kółeczek styropianowych – mówi Andrzej Walczak, współwłaściciel firmy. – To niewielki element, ale potrzebujemy sporych jego ilości. Od wielu lat kupowaliśmy go u naszych poddostawców, jednak koszty jakie się z tym wiązały zainspirowały nas do poszukiwania sprzętu, który pomógłby nam uzyskać w tym zakresie niezależność”.

W ten sposób, za pośrednictwem Internetu, Andrzej Walczak trafił do firmy Amagraf. Opisał swoje potrzeby, do których Amagraf dostosował odpowiedni sprzęt, przekazując niezbędną wiedzę na jego temat.

Od lewej: Adam Kulesza, Andrzej Walczak

„Wcześniej – mówi Adam Kulesza z firmy Amagraf – ponieważ wszystko odbywało się w czasie pandemii, a więc zdalnie, poprosiliśmy o przesłanie tego elementu, jaki firma Sara chciała uzyskać na maszynie. Mając takie wzorcowe kółeczko, przeprowadziliśmy testy u producenta maszyny, z których powstał firm obrazujący cały proces. Można go obejrzeć kontaktując się z nami. Na podstawie tego filmiku, a przede wszystkim gotowego produktu, jaki wykonaliśmy na tej maszynie, klient zdecydował się na zakup urządzenia”.

Wybór padł na ploter termiczny CNC Thermocut w wersji midi 250. Służy on do cięcia tytanowym drutem oporowym, charakteryzującym się – jak podkreśla dostawca – wysoką wytrzymałością oraz możliwością pracy ze zwiększonymi prędkościami i rozgrzewającym się do temperatury około 800°C. Maksymalna prędkość cięcia wynosi tu 700 mm/min. z dokładnością 1,0 mm/m. Umożliwia on wycinanie dowolnych przestrzennych obiektów w materiałach o gęstości do 60 kg/m3 i poddających się obróbce termicznej, takich jak styrodur, styropian, pianka poliuretanowa itp…

Źródło: Amagraf

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak