spot_imgspot_img

Opakowania ekologiczne – gorący temat targów Packaging Innovations w Warszawie

To były pracowite dwa dni wypełnione spotkaniami i ekscytującymi rozmowami dla członków PrintCity Alliance wystawiających się na targach Packaging Innovations w Warszawie. Seminarium poświęcone ekologicznym opakowaniom premium ponownie zgromadziło komplet słuchaczy.

Ekologiczne opakowanie premium | Jednym z głównych tematów poruszanych przez zwiedzających było to, jak produkować opakowania przyjazne dla środowiska, zachowując jednocześnie wysokie standardy jakości i widoczności w punkcie sprzedaży.

Podczas seminarium członkowie PrintCity Alliance przedstawili aktualne informacje na temat postępów w zakresie poprawy wpływu przemysłu opakowaniowego na środowisko. Do zilustrowania tych zmian ponownie wykorzystano próbki z serii Better Human. Dotyczy to opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz neutralnych dla klimatu praktyk produkcyjnych. Nasz sojusz z radością powitał ponownie dużą liczbę gości na seminarium, co podkreśla znaczenie tego tematu.

Bariery, transfer na zimno i UV-LED | Przyszłość i zalety technologii LED UV, która została wykorzystana w nowych próbkach Better Human, była kolejnym gorącym tematem dla wielu odwiedzających. Wzory pokazują również w imponujący sposób, jak transfer na zimno może zastąpić metalizowany karton oraz jego zalety podczas procesu obróbki (częściowa aplikacja, pre- i postprint) i integracji w projekcie.

Beata Biesiadecka

Modne opakowanie chłodzące do lodu dla napojów wywołało wiele pytań dotyczących alternatywnych rozwiązań barierowych dla wody i tłuszczu. Nowe materiały dają możliwość wyeliminowania folii, dzięki czemu opakowanie staje się bardziej przyjazne dla środowiska. Chłodziarka zapewnia barierę dzięki inteligentnemu połączeniu tektury i lakieru wodnego.

Sojusz PrintCity powróci w roku 2022 | Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rosnącej liczby odwiedzających i żywego ducha panującego na polskim rynku” – podsumował Rainer Kuhn, dyrektor zarządzający PrintCity Alliance. “Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie ze wszystkimi klientami na targach Packaging Innovations w maju 2022 roku!”.

Źródło: Printcity

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING