spot_imgspot_img

Nie warto posiadać wątpliwości

Debbie McKeegan omawia aktualne trendy, analizę rynku i studia przypadków w zakresie druku dekoracji wnętrz, które zostały omówione podczas FESPA’s Global Summit 2021. Eksperci branżowi z EFI i ATA Designs omawiają kreatywne zastosowania, możliwości handlowe, zastosowanie technologii cyfrowej, analizę rynku dekoru, trendy branżowe i inne.

Sektor dekoracji wnętrz oferuje rynek przygotowany do cyfrowego przełomu. Jako sektor wyceniony na 737,20 miliardów dolarów (sprzedaż detaliczna) oferuje nieskończone możliwości dla nowych przedsiębiorców i konwergencji. Jako rynek, jego spuścizna produkcyjna opiera się na zapasach – ale rynek się zmienił.

Klienci handlowi i konsumenci detaliczni wymagają spersonalizowanych, dostosowanych do ich potrzeb produktów. Te zmiany na rynku oraz zastosowanie technologii cyfrowych otwierają nowy rozdział dla branży.

Aby to zbadać, zebraliśmy trzech ekspertów branżowych z różnych sektorów we współpracy z dostawcą technologii cyfrowych EFI (więcej o Tomerze Ohavi z EFI w dalszej części). Prezentacje dwóch studiów przypadku przedstawili Ross Haxton z Glimmer i Annette Taylor Anderson z ATA Designs, każda z tych prezentacji zostanie opublikowana niezależnie. Sesję poprowadziła Debbie McKeegan – ambasadorka Fespa Textile. Podczas godzinnego wykładu dyskutowaliśmy o kreatywnych zastosowaniach, możliwościach komercyjnych, zastosowaniu technologii cyfrowej, analizie rynku dekorów, trendach w branży i nie tylko…oto moje podsumowanie:

Badania Smithers przewidują, że rynek dekorów będzie rósł o około 5% rocznie do 2023 roku. Ale najważniejszą informacją dla Państwa jest to, że druk atramentowy jest najszybciej rozwijającym się procesem, który wzrósł o 30,8%.

W ciągu najbliższych dwóch lat, w tym sektorze rynku możliwy jest ogromny wzrost. Aby dać pewne rozeznanie – sektor ten obejmuje: okleiny ścienne, tekstylia łazienkowe, akcesoria domowe, podłogi, oświetlenie, kuchnie i jadalnie, tekstylia, drewno, laminaty, płytki, dywany, wykładziny, zasłony, łóżka, tekstylia, meble.

Rynek jest zróżnicowany i skomplikowany, możliwości są ogromne. Wspaniałą rzeczą jest to, że mamy teraz technologię cyfrową, która może dosłownie drukować na każdej z tych powierzchni…

W związku z tym, rynek oferuje niesamowite możliwości. Największe sektory rynku to tekstylia i meble. Na rynku wartym 700 miliardów dolarów jest mnóstwo miejsca dla nowych działań przedsiębiorczych. Przewidywano, że do 2020 r. wartość sektora cyfrowych oklein ściennych wyniesie 2,9 mld USD, a to tylko druk cyfrowy w przestrzeni rynku tapet, rosnący ze złożoną roczną stopą wzrostu wynoszącą 21,1% – w ciągu najbliższych czterech lat osiągnie wartość 7,5 mld USD… więcej na WWW.

Źródło: Fespa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING