spot_imgspot_img

Mark Andy i kreatywna energia łódzkiej firmy Reganta: inwestycje dla klientów i regionu

Nowe, innowacyjne maszyny w parku sprzętowym, 50 dodatkowych miejsc pracy, dynamiczny rozwój i ekspansja na rynki zagraniczne – to niektóre elementy zmian, jakie odnotowuje w ostatnim czasie łódzka drukarnia Reganta. Wszystkie te działania mają ogromne znaczenie nie tylko dla rozwoju tego przedsiębiorstwa i jego przyszłości, ale – jak podkreśla kierownictwo firmy – są ważne także dla Łodzi i całego regionu. Towarzyszy im firma Mark Andy, której dwie nowe maszyny etykietowe już wkrótce wzbogacą wyposażenie drukarni.

Reganta to firma specjalizująca się w produkcji etykiet oraz opakowań z folii i laminatów zadrukowanych metodą fleksograficzną.

Od prawej:Wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik oraz właściciel i prezes Reganta Szlascy Sp.j. Igor Szlaski

„Jesteśmy obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw branży poligraficznej w Polsce – mówi Igor Szlaski, właściciel firmy. – Dostarczamy rozwiązania dla największych firm w kraju i za granicą. Od lat uważnie obserwujemy najnowsze trendy w dziedzinie opakowań i oferujemy nieszablonowe rozwiązania, w wykonaniu których pomagają nam najnowocześniejsze technologie. Od początku jesteśmy związani z Łodzią bo uwielbiamy kreatywną energię tego miasta. Tu chcemy pozostać i nadal się rozwijać, oferując całemu regionowi nowe miejsca pracy. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, kreatywną załogę, własny transport oraz agencję brandingową. Wszystkie te elementy pozwalają nam zapewnić szybką i kompleksową obsługę, począwszy od procesu prepress, poprzez druk w technice fleksograficznej, aż po dostarczenie gotowego wyrobu do klienta. Nie przestajemy jednak na tym i nieustannie się rozwijamy budując trwałe i efektywne relacje między markami a konsumentami”.

„W tym rozwoju towarzyszy nam firma Mark Andy – dodaje Igor Szlaski – której rozwiązania od początku stanowią bazę naszego parku sprzętowego. Już wkrótce zostanie on rozbudowany o dwie nowe, innowacyjne maszyny z oferty tego producenta. Obie znacząco wpłyną na naszą wydajność, w jeszcze większym stopniu poprawią jakość etykiet i zdecydowanie zwiększą nasze moce produkcyjne. Inwestycje te umożliwią nam poszerzenie działań na rynku europejskim, ale także pozwolą stworzyć kolejne miejsca pracy. W pierwszym kwartale 2022 roku planujemy powiększyć nasz zespół o 50 pełnoetatowych pracowników”.

O planach związanych z nowymi inwestycjami kierownictwo drukarni poinformowało podczas specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi.

„Bardzo cieszą nas aktywności kolejnych firm, realizowane w naszym mieście – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi – ale nie mniej cieszy nas to, że również nasz lokalny biznes dobrze prosperuje, rozwija swoją działalność, modernizuje się i inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Drukarnia Reganta, będąca jedną z tego typu firm, pozyskała ogromne środki na inwestycje, dzięki czemu stworzyła jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w swoim segmencie.

Co równie istotne, dokłada tym samym swoją cegiełkę do rozwoju tego, co było historyczną siłą Łodzi czyli sektora kreatywnego. Reganta działa w branży poligraficznej, która (czego może nie widać na pierwszy rzut oka) jest jednym z najmocniejszych lokalnych sektorów przemysłu. Od takich firm jak Reganta, jak też od dynamiki ich rozwoju i podbijania kolejnych rynków światowych i europejskich, a także współpracy ze światowymi markami będzie w znacznej mierze zależeć nasza lokalna siła. Liczę na to, że drukarnia ta nie powiedziała ostatniego słowa i że za rok, za dwa stworzy dziesiątki, a może nawet setki kolejnych miejsc pracy. Zachęcam do tego, żeby rozważać karierę w branży poligraficznej i w firmie Reganta”.

Obecnie ta powstała w 2013 roku firma zatrudnia 75 osób.

„Nowe etaty, jakie zamierzamy stworzyć to ogromne wyzwanie dla nas, ale również duży powód do satysfakcji – mówi Igor Szlaski – ponieważ Łódź potrzebuje innowacyjnego przemysłu i nowych miejsc pracy. Jesteśmy przekonani, że nasz rozwój z pewnością sprzyjać będzie rozwojowi tego miasta i całego regionu, na czym również nam bardzo zależy”.

Kierownictwo firmy Reganta podkreśla fakt, że spośród dostawców wybiera do współpracy międzynarodowe, renomowane marki, które gwarantują najwyższą jakość dostarczanych tu maszyn i surowców do produkcji. Jedną z nich jest Mark Andy, której maszyny drukujące od początku stanowią o sile tej drukarni. Obecnie jej park sprzętowy składa się z czterech maszyn fleksograficznych tego producenta: 17-calowej Peformance Series P7 (zakupionej w 2019 roku), dwóch 13-calowych – Performance Series P5 (od której zaczęła się przygoda firmy Reganta z drukowaniem etykiet) i Performance Series P3 oraz Scout 2200. Nowe maszyny rozpoczną tu pracę w 1. kwartale 2022 roku.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać firmę Reganta w tak ważnym dla niej momencie, kluczowym dla jej przyszłości. Mamy nadzieję, że dzięki innowacyjnym maszynom z naszej oferty, jakie już wkrótce rozpoczną tu pracę, dynamika rozwoju tego prężnie działającego przedsiębiorstwa nabierze jeszcze większego tempa” – podsumowuje Tom Cavalco, Executive Vice President Mark Andy.

Źródło: Mark Andy

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING