spot_imgspot_img

Kolorem roku 2022 został PANTONE, a dokładnie PANTONE 17–3938 Very Peri

Kolorem roku 2022 został PANTONE, a dokładnie PANTONE 17–3938 Very Peri. Jest to dynamiczny barwinkowy niebieski z fioletowo-czerwonym odcieniem. Zacznie się on teraz pojawiać w Windows 11, Teams, Microsoft Edge, PowerPoint i innych usługa Microsoftu.

Jeśli chodzi o kolor, Pantone jest synonimem autentyczności, co czyni go idealnym do pracy. Wnosi też więcej kolorytu do życia. Z perspektywy UX kolor jest potężny, ponieważ jest językiem uniwersalnym. Może natychmiast i instynktownie wpływać na percepcję, informacje telegraficzne lub wyjaśniać cechy produktu lub usługi.

“Kolor roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, wyrażając to, czego ludzie szukają, że ten kolor może posiadać nadzieję na  odpowiedź” – dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute.

“Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Color of the Year odzwierciedla globalną innowację i transformację, która ma miejsce. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za krytyczną formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego – fioletowego – niebieskiego odcienia podkreśla ekspansywne możliwości, które przed nami stoją. “

Źródło: Microsoft

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING