spot_imgspot_img

Malezyjskie drukarnie opakowaniowe inwestują w technologię Heidelberga

Malezyjski rynek opakowań w ostatnich latach mocno się rozwijał. W latach 2019–2024 przewidywano roczną stopę wzrostu na poziomie 3,8%, a segment kartonów składanych ma być czynnikiem wzrostu numer jeden (źródło: Global Data).

Pandemia coronavirus dał dalszy impuls do tego rozwoju. Szczególnie pożądane jest solidne opakowanie na produkty medyczne, maski i rękawice. Ten wzrost skłonił drukarnie opakowaniowe w Malezji do inwestowania w najnowocześniejsze technologie produkcyjne. W dużej mierze firmy te pokładają zaufanie w najnowocześniejszej technologii offsetowej z Heidelberga – zwłaszcza maszyny produkowane w zakładzie Heidelberg w Szanghaju.

Percetakan Konta ma siedzibę w Perai, w północnym stanie Penang i od wielu lat jest lojalnym klientem Heidelberga, który został zdobyty dzięki niezawodnej technologii i wzorcowym usługom.

Około sześć lat temu Percetakan Konta zastąpił starszą płytę Speedmaster CD 102 nową czterokolorową maszyną Speedmaster z wyprodukowaną w zakładzie Wiesloch-Walldorf w Niemczech. W 2017 roku do mazyny dołączyła kolejna Speedmaster CD 102-5+L wyprodukowana w Chinach. Kolejna inwestycja przyszła zaledwie rok później – Speedmaster CD 102-4+L, również produkowanego w chińskim zakładzie w Szanghaju.

Równolegle do trzeciej maszyny offsetowej, Percetakan Konta zamówił również system  Diana Eye 55. System ten sprawdza jakość gotowych półfabrykatów składanych kartonowych z prędkością do 300 metrów na minutę. Oprócz identyfikacji błędów drukowanych obrazów i kroju pisma, technologia kamer o wysokiej rozdzielczości analizuje poziomy połysku opakowań powlekanych, wytłaczania, folii oraz hologramów.

Funkcja OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) wykrywa również nieprawidłowe znaki, znaki interpunkcyjne oraz najdrobniejsze uchybienia. W 2020 roku do Diana Eye 55 firmy Masterwork dołączył drugi, identyczny system kontroli i oraz Suprasetter 106 CtP z oprogramowaniem służącym do przepływu pracy w zakresie pakowania Prinect Production Manager…

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING