spot_imgspot_img

Koenig & Bauer, przystępuje do Healthy Printing Initiative

Koenig & Bauer, przystępując do Healthy Printing Initiative, podkreślił swoje zaangażowanie w zrównoważony i przyjazny środowisku druk produktów i opakowań. Decyzja ta przyczynia się również do wzmocnienia tej organizacji z własnymi “preferowanymi dostawcami”, z których wielu jest już aktywnymi członkami.

Celem Inicjatywy na rzecz Healthy Printing Initiative jest promowanie stosowania przyjaznych dla środowiska podłoży, farb, powłok i innych materiałów eksploatacyjnych do drukowania papieru, kartonu, tektury falistej, tworzyw sztucznych i innych produktów, a także umożliwienie wydajnych systemów recyklingu.

Wysoki poziom zanieczyszczeń i pozostałości obcych substancji może sprawić, że materiały pochodzące z recyklingu nie będą nadawały się do wykorzystania w nowych produktach, takich jak opakowania żywności. Dlatego też holistyczne i przyjazne dla środowiska procesy drukowania są postrzegane, jako sposób na zwiększenie wydajności zasobów poprzez poprawę możliwości odzysku i maksymalne (ponowne) wykorzystanie surowców z recyklingu.

CEO Dr Andreas Pleßke: “Jesteśmy pierwszym producentem maszyn drukujących, który aktywnie uczestniczy w tej grupie producentów papieru, materiałów opakowaniowych, farb i chemii drukarskiej, firm poligraficznych, firm zajmujących się recyklingiem, projektantów, klientów końcowych i innych interesariuszy branży. Podłoża, dodatki, farby i procesy drukowania muszą być połączone w sposób, który promuje zrównoważoną, zorientowaną na przyszłość produkcję poligraficzną.

Skuteczniejsze środki ochrony klimatu i środowiska w produkcji poligraficznej zależą od nienaruszonych łańcuchów recyklingu i funkcjonującej gospodarki obiegowej, co z kolei wymaga ścisłej współpracy wszystkich zainteresowanych stron. Szczególnie istotne jest zaangażowanie klientów końcowych, którzy są szczególnie zainteresowani zrównoważonym charakterem produkcji poligraficznej i źródeł materiałów, a tym samym ekologiczną jakością swoich produktów.

O inicjatywie Healthy Printing Initiative

Healthy Printing Initiative została powołana do życia przez międzynarodowy instytut badań środowiskowych i doradztwa EPEA (Environmental Protection Encouragement Agency) przy wsparciu Fundacji DOEN. Ideą przewodnią inicjatywy jest przyspieszenie wdrożenia koncepcji projektowania od kołyski do kołyski (C2C) w branży poligraficznej. Preferowane są te podłoża, farby, powłoki i inne materiały eksploatacyjne, które są wytwarzane w procesie bezodpadowym.

Po zużyciu produkty poligraficzne muszą zostać zebrane i poddane konsekwentnemu recyklingowi. Po zakończeniu procesu recyklingu wszelkie pozostałości powinny zostać wchłonięte do naturalnego ekosystemu jako biologiczne składniki odżywcze, nie stanowiąc obciążenia dla środowiska. Więcej informacji na temat inicjatywy Healthy Printing Initiative można znaleźć na stronie WWW.

Źródło: Koenig & Bauer

 

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING