spot_imgspot_img

Lakier UV o wysokim udziale biosurowców i materiałów z recyklingu od Sun Chemical

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek SunCure 44HC150 – lakieru błyszczącego UV, składającego się w 25% z substancji bioodnawialnych oraz w 12% z materiałów konsumenckich poddanych recyklingowi.

Jak podaje producent, lakier uzyskał bardzo pozytywne opinie podczas fazy testowania u wielu aktualnych klientów i jest już dostępny na rynku europejskim. Firma podkreśla przy tym, że jest to rozwiązanie przełomowe, gdyż SunCure 44HC150 to pierwszy produkt w jej ofercie o tak znaczącym udziale biosurowców i materiałów z recyklingu.

Mark Walkling – Product Manager, Energy Curing Packaging Products & Narrow Web Labels w europejskim oddziale Sun Chemical, tak komentuje wprowadzenie na rynek tego nowego produktu: „Polityka zrównoważonego rozwoju to jeden z priorytetów działalności Sun Chemical we wszystkich obszarach związanych z tworzeniem nowych produktów oraz procesami temu towarzyszącymi.

Jednym z naszych głównych celów jest zwiększanie proekologiczności produktów utrwalanych promieniowaniem UV. W ślad za nowym lakierem na rynku pojawią się zatem kolejne, podobne rozwiązania. Znajdą się wśród nich m.in. produkty z certyfikatami w zakresie kompostowalności i/lub odfarbiania (usuwania farby), jak też wspierające procesy recyklingu zadrukowanych papierów i folii.

„Wprowadzenie nowego lakieru jest zbieżne z globalnymi celami Sun Chemical w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jego zastosowanie to nasz wkład w zwiększenie szeroko rozumianej odzyskiwalności produktów drukowanych. Pomoże nam on również wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom ze strony naszych klientów w kontekście dalszej redukcji śladu węglowego, możliwej dzięki zastosowaniu recyklatów i redukcji zużycia materiałów ropopochodnych. W konsekwencji zwiększamy proekologiczność całego cyklu życia naszych produktów, także w jego końcowej fazie”.

Źródło: Sun Chemical

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING