spot_imgspot_img

Koenig & Bauer rozszerza swoją działalność w Ameryce Północnej

Aby pozostać wiernym swoim klientom w Ameryce Północnej, Koenig & Bauer (US/CA) rozszerza swoje popularne portfolio o segment druku i przetwórstwa tektury falistej. Trzy główne produkty: CorruCUT, CorruFLEX i Omega Magnus, będą prezentowane przez cały dział sprzedaży w Ameryce Północnej.

“Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze zaangażowanie na rynek tektury falistej” – mówi Kilian Renschler, prezes i dyrektor generalny Koenig & Bauer (US/CA).

“Wszystkie trzy nasze nowe produkty, CorruCUT, CorruFLEX i Omega Magnus, są z powodzeniem eksploatowane w zakładach klientów. Nasz północnoamerykański zespół sprzedaży ma największe doświadczenie we wszystkich aspektach pakowania, począwszy od kartonu składanego, poprzez laminaty lito, podłoża elastyczne, aż po rynek etykiet. Dla nich jest to naturalny pomost do wspierania rynku tektury falistej wraz z doświadczeniem Jurgena Grubera, kierownika ds. produktów z tektury falistej, oraz naszego rozbudowanego zespołu fabrycznego w Niemczech. Będą oni Państwa zaufanymi doradcami podczas wprowadzania naszego portfolio produktów z tektury falistej i pomagania naszym klientom w zaspokajaniu ich całkowitych potrzeb w zakresie opakowań.”

CorruCUT

Maszyna CorruCUT została zaprojektowana do wysokowydajnej rotacyjnej produkcji wykrawanych produktów z tektury falistej w najwyższej jakości nadruku flekso. Może obsługiwać arkusze tektury falistej o szerokości do 2800 mm (110,24 cala) i grubości 9 mm (0,354 cala), pracując z prędkością do 12 000 arkuszy na godzinę. Operatorzy są pod wrażeniem, że mogą ustawiać nowe zadania podczas produkcji, co zapewnia szybką zmianę zadań i niskie koszty utrzymania. Sterowanie prasą może odbywać się za pomocą elastycznego systemu Profibus i ekranu dotykowego.

CorruFLEX

CorruFLEX jest unikalnym rozwiązaniem “pod klucz”, które zapewnia wysokowydajny nadruk na tekturze falistej w najwyższej możliwej jakości fleksograficznej. Może się ono poszczycić wieloma unikalnymi cechami, takimi jak podciśnieniowy podajnik taśmowy, który działa bez rolek podających, oraz innowacyjny system wymiany wałków aniloksowych. Urządzenie może pracować jako samodzielne rozwiązanie lub zostać zintegrowane z linią produkcyjną wraz z konwencjonalnymi wykrojnikami płaskimi.

Obecni klienci odnotowują imponujące pozytywne wyniki. Pod koniec 2020 roku grupa THIMM zainstalowała w swoim zakładzie w Sibiu w Rumunii pierwszą maszynę CorruFLEX firmy Koenig & Bauer. Nowa maszyna jest wykorzystywana przede wszystkim do czterokolorowej produkcji na tekturze powlekanej.

Omega Magnus

Jak wszystkie Omegi, Magnus jest maszyną przyjazną dla użytkownika, w której zastosowano przyciski sterowania silnikiem nośnika po obu stronach, kolorowy monitor na podajniku do kontroli podawania, dodatkową tablicę kontrolną na końcu podawania i zdalne sterowanie. Solidne stalowe ramy o grubości 3 cm zapewniają wysoką wydajność i długotrwałą żywotność oraz wysoką jakość produkcji.

“Mamy wiele składarko-sklejarek Omega Magnus obsługujących całą gamę produktów z tektury falistej w Stanach Zjednoczonych” – mówi Tom Fitzgerald, dyrektor post-press w firmie Koenig & Bauer. “Nasze składarko-sklejarki do tektury falistej są niezwykle wszechstronne i w pełni konfigurowalne, aby sprostać indywidualnym potrzebom klienta”.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak