spot_imgspot_img

Koenig & Bauer Durst Delta SPC 130 i 30% rocznego wzrostu sprzedaży

Rondo Ganahl, jeden z czołowych na świecie producentów tektury falistej i opakowań, zaprezentował plany nowego dedykowanego zakładu produkcji cyfrowej po dramatycznym wzroście sprzedaży spowodowanym inwestycją w prasę automatyczną Koenig & Bauer Durst Delta SPC 130 FlexLine.

Delta SPC 130 z technologią atramentu na bazie wody dostarcza rozwiązań wymaganych przez marki, które są potrzebne dla przemysłu opakowań spożywczych. Rondo mówi, że istnieje ogromny potencjał w technologii, gdzie doskonała jakość druku pasuje do produkcji litho.

Sprzedaż jest tak szybka w druku cyfrowym dla Rondo, że nowa cyfrowa fabryka produkcyjna zostanie otwarta na terenie st Ruprecht an der Raab w Austrii jesienią 2021 roku. Firma, która jest częścią Grupy Rondo, która ma sześć zakładów w całej Europie, rozpoczęła produkcję cyfrową dwa lata temu. Około 90% branży druku cyfrowego Rondo jest przeznaczone dla przemysłu spożywczego.

Karl Pucher, dyrektor zarządzający Rondo Ganahl, St Ruprecht an der Raab, powiedział: “Pochodzimy tradycyjnie z druku fleksograficznego i offsetowego, i od dawna mówimy o przejściu do produkcji cyfrowej. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na ten ruch i bardzo się cieszymy, że to zrobiliśmy. Produkcja tektury cyfrowej z tektury falistej rośnie każdego roku od 25 do 30%, a klienci składają powtarzające się zamówienia, co jest bardzo ważne.

“W czasach Covid-u widzimy, że czays realizacji idą w dół i zamówienia są zmieniane wielokrotnie w krótkim czasie. Możliwość drukowania cyfrowego oznacza, że jesteśmy elastyczni i jesteśmy w stanie spełnić te wymagania. Tego domagają się marki. Delta SPC 130 z technologią na bazie wody firmy Durst dostarcza rozwiązania, których potrzebujemy dla obsługi przemysłu spożywczego. Wzrost sprzedaży był tak duży, że zdecydowaliśmy się zbudować nowy zakład druku cyfrowego. I mamy nadzieję, że jesienią się wprowadzimy”.

Pan Pucher dodał: “Nie kupiliśmy maszyny. Kupiliśmy kompletny system, który obejmuje również oprogramowanie do takich obszarów, jak zarządzanie zamówieniami, zarządzanie kolorami i automatyzacja. Druk cyfrowy stanowi również odpowiedź na globalną debatę na temat stosowania opakowań z tworzyw sztucznych, która oczywiście rozciąga się na żywność i bezpieczeństwo. Stosowanie atramentów zgodnych z bezpieczeństwem żywności w opakowaniach pierwotnych i wtórnych oznacza, że możemy tworzyć opakowania z tektury falistej, które mogą być stosowane, jako alternatywa dla tworzyw sztucznych. Jesteśmy w dobrym miejscu z tym systemem, który mogę bardzo polecić.”

Robert Stabler, dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Durst, powiedział: “Przy szybkich zmianach popytu konwertery coraz częściej uznają, że potrzebują niezawodnego, wszechstronnego i uniwersalnego rozwiązania cyfrowego, aby sprostać wymaganiom marek w celu szybkiego rozwiązania zadań. Rondo jest doskonałym przykładem tego, jak firmy mogą zapewnić bezproblemową pracę dzięki swoim zakładom, inwestując w kompletne przepływy pracy i systemy zarządzania kolorami. Ściśle współpracujemy z Rondo, aby zapewnić, że ich zespoły spełnią nowe wymagania, w tym wykorzystanie atramentów na bazie wody w celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności w opakowaniach pierwotnych.”

Źródło: Koenig&Bauer Durst

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak