spot_imgspot_img

Kodak przejmuje ECRM Incorporated w zakresie urządzeń CTP

Firma Eastman Kodak poinformowała, że nabyła aktywa firmy ECRM Incorporated w zakresie urządzeń CTP (computer-to-plate) dla branży poligraficznej i gazetowej. ECRM, z siedzibą w Massachusetts, jest światowej klasy firmą produkcyjną i globalnym liderem w dziedzinie technologii obrazowania dla branży komunikacji graficznej.

Transakcja obejmuje sprzęt, kontrakty, zapasy oraz własność intelektualną przejmowanego biznesu. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Kodak jest liderem w dziedzinie druku komercyjnego, oferującym kompleksowe portfolio tradycyjnych i cyfrowych rozwiązań, które pomagają drukarniom zwiększyć ich produktywność i rentowność.  Przejęcie jeszcze bardziej wzmocni pozycję Kodaka w segmencie CTP w branży druku komercyjnego.

“To przejęcie odzwierciedla zaangażowanie firmy Kodak w branżę poligraficzną i nasze nastawienie na inwestowanie we wzrost” – powiedział Jim Continenza, prezes wykonawczy i dyrektor generalny firmy Kodak. “Nabycie tych aktywów imponującej firmy, jaką jest ECRM, czyni nas jeszcze silniejszym graczem w kategorii CTP i będziemy nadal szukać sposobów na lepszą obsługę klientów w całym spektrum tradycyjnego i cyfrowego druku”.

“W następstwie pełnego wyzwań roku pandemii i w rocznicę 50-lecia ECRM, zdecydowaliśmy, że jest to dobry moment, aby skupić się na sukcesach, a jednocześnie chronić i obsługiwać naszych wielu długoterminowych klientów z firmą o ugruntowanej pozycji, o odpowiedniej wielkości, kompetencjach w zakresie posiadanych zasobów i CTP.  Z przyjemnością oddajemy dziś nasze aktywa w ręce firmy Kodak” – powiedział Rick Black, prezes i dyrektor generalny ECRM.

Źródło: Kodak

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak