spot_imgspot_img

Inwestycje w drukarni Tinta

Firma TINTA z siedzibą w Działdowie w województwie warmińsko-mazurskim posiada ponad 33 letnie doświadczenie w branży poligraficznej i specjalizuje się w druku offsetowym. Drukarnia dysponuje halą produkcyjną o powierzchni ponad 3500m2 w drukarni pracuje ponad 80 pracowników.

O tym co wpłynęło na decyzję o zakupie akurat tego rozwiązania mówi właściciel drukarni Zbigniew  Szymański:

“Staramy się świadczyć nasze usługi na maszynach możliwie zautomatyzowanych co pozwala uzyskać wysoką jakość usług przy niedługim czasie oczekiwania nawet przy dużych nakładach. Jednym z kierunków wykonywanych przez nas prac jest oprawa w spiralę zamykaną. Z roku na rok zauważamy wzrost zapotrzebowania na tego typu prace. Urządzenia, na których pracowaliśmy do tej pory tj.  zakupione kilka lat temu  w firmie  GRAFMASZ perforator RENZ Punch 500 i półautomat RENZ Mobi 500 niemieckiej produkcji okazały się być już niewystarczająco wydajne pod szybką realizację zleceń w wysokich nakładach. W związku z tym przed tegorocznym sezonem kalendarzowym podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszego parku maszynowego w celu  skrócenie czasu realizacji do minimum”.

Po analizie rynku postanowiliśmy ponownie wybrać rozwiązanie oferowane  przez polskiego dystrybutora GRAFMASZ tj.  automatyczną linię do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S. Urządzenie to zostało zainstalowane przez techników tego dostawcy oraz przeprowadzone zostało profesjonalne szkolenie w pełnym zakresie obsługi urządzenia po którym nasi operatorzy byli w pełni gotowi do sprawnej obsługi urządzenia”– dodaje Zbigniew Szymański.

W skład linii PBW580S wchodzą   półautomatyczny  modułu do podawania bloków, perforator  z funkcją porcjowania bloku z możliwością wymiany listwy na perforującą inne kształty otworów, automatyczny moduł transportowy, pneumatyczna zaciskarka spirali z automatycznym podawaniem zawieszki oraz ramię ssawkowe  podającego gotowy produkt na wykładak pasowy. Szerokość robocza urządzenia to 580 mm , a zakres obsługiwanych spirali to  ¼”-3/4” Dzięi  wydajności nawet  do 1500 cykli/h w relatywnie krótkim  czasie  można wykonać każde, nawet bardzo duże zlecenie.

„Decyzję o zakupie uważamy za trafną. możliwości przerobowe jakie zyskaliśmy dzięki maszynie zwiększyły się kilkukrotnie. Inaczej ujmując, pracę którą wykonywaliśmy do tej pory w ciągu pięciu dni roboczych udaje nam się w tym momencie skrócić do niecałych dwóch dni, nie absorbując przy tym tak dużej ilości osób jak poprzednio. Od momentu instalacji (sierpień 2021) na nowej linii wykonaliśmy już ponad 200 000 opraw. Maszyna posiada bardzo korzystną relację początkowej inwestycji do posiadanych możliwości i tego jaką produktywność uzyskuje drukarnia po jej pełnym wdrożeniu.

Maszynę cenimy szczególnie za bardzo wysoką wydajność, stabilność w pracy oraz zastosowane rozwiązania, których brak nawet w droższych maszynach znanych producentów. Wartością dodaną całej transakcji jest profesjonalna obsługa serwisowa firmy Grafmasz, której technicy służą pomocą i w każdym przypadku otrzymywaliśmy fachową poradę.

Posiadane przez nas urządzenia RENZ są  natomiast znakomitym uzupełnieniem  nowego automatu – umożliwiają szybkie wykonanie krótszych serii opraw dzięki dużo szybszemu narządowi, a także wykonanie oprawy na wszystkich dostępnych na rynku średnicach spiral, również w zakresie 7/8 – 1 ¼”. Dzięki temu jesteśmy teraz w stanie sprawnie wykonać każde potencjalne zlecenie – niezależnie od średnicy użytej spirali i wielkości nakładu” podsumowuje Zbigniew Szymański.

Źródło: Grafmasz

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING