spot_imgspot_img

Hat-trick w wykonaniu firmy Agfa

European Digital Press Association – europejska organizacja zrzeszająca magazyny branżowe z dziedziny poligrafii, przyznała doroczne nagrody EDP Awards dla najlepszych rozwiązań bazujących na technologiach cyfrowych. Po raz jedenasty z rzędu wśród wyróżnionych firm znalazła się Agfa. Tym razem uznanie w oczach jury konkursowego znalazły jej trzy rozwiązania: wprowadzony w ubiegłym roku na rynek wielkoformatowy, hybrydowy ploter inkjetowy Jeti Tauro H3300 UHS LED, wodny ploter InterioJet do zadrukowywania laminatów oraz Alussa – system przeznaczony do zadrukowywania materiałów wykonanych ze skóry.

European Digital Press Association zrzesza magazyny dedykowane technologiom cyfrowym znajdującym zastosowanie w branży poligraficznej i takowe poddaje corocznej ocenie. Weryfikując wprowadzone w danym roku na europejski rynek nowe rozwiązania, jury konkursowe bierze pod uwagę szereg parametrów, m.in. jakość, wartość w oczach użytkownika, a także wsparcie techniczne i obsługę serwisową zapewnianą przez dostawcę. EDP Awards trafiają – według zasad konkursu – do produktów przełomowych w swoich kategoriach.

„Jesteśmy dumni z faktu, że nasze rozwiązania inkjetowe zostały po raz kolejny docenione za swoją jakość i innowacyjność – komentuje wyniki konkursu Vincent Wille, President działu Digital Print & Chemicals w firmie Agfa. – Jesteśmy zdeterminowani, by wciąż dostarczać na rynek kolejne generacje produktów, umożliwiających naszym klientom zyskowne wzrosty. Nagrody EDP dla trzech z nich to potwierdzenie wartości dodanej, jaką zapewniają one użytkownikom”.

„Bestia” nagrodzona w kategorii „Systemy druku wielko- i szerokoformatowego w technologii płaskiej/hybrydowej o prędkości przekraczającej 250 m2/h”

Wprowadzony na rynek w ubiegłym roku i ochrzczony przez producenta mianem „Bestii”, hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED to najszybsza obecnie wersja flagowego produktu firmy Agfa w obszarze przemysłowego druku inkjetowego. Jak podaje producent, jest to swoisty „koń roboczy”, obsługujący media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m. Maszyna jest skierowana do firm z segmentu Sign & Display, jak też do przedsiębiorstw realizujących zlecenia na bazie tektury falistej. Agfa podkreśla, że ploter łączy w sobie najwyższą jakość, prędkość do 600 m2/h oraz zaawansowany poziom automatyzacji.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING