spot_imgspot_img

Grupa Koenig & Bauer. Wzrosty zamówień

Grupa Koenig & Bauer (“Koenig & Bauer”) w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku pozostała na drodze do ożywienia swojej działalności. Zamówienia klientów wzrosły w tym okresie o 37,3% do 978,6 mln euro. Do tego wyniku przyczynił się w szczególności wzrost o około 54,0% w segmencie specjalnym.

We wszystkich częściach tego segmentu odnotowano wzrost zamówień w porównaniu z rokiem ubiegłym, zwłaszcza w segmencie papierów wartościowych. Świadczy to o tym, że banknot zachował należne mu miejsce jako środek płatniczy, zwłaszcza w czasach pandemii, i że nie straci na znaczeniu także w świecie wirtualnym.

Również w segmencie arkuszowym odnotowano wzrost zamówień o 35,5%, przy czym największy udział w tym wzroście miał silnie rozwijający się i bardziej odporny na pandemię rynek druku opakowań. Pokazuje to, że w wielu obszarach niechęć klientów do wydawania pieniędzy zaczyna słabnąć. Mimo to niektóre nowe inwestycje są odkładane ze względu na niepewność związaną z pandemią Covid-19.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku dotyczy to głównie zamówień w segmencie Digital & Webfed, chociaż w trzecim kwartale pojawiły się nieśmiałe oznaki ożywienia w zakresie napływających zamówień, ponieważ do końca lipca 2021 roku z powodzeniem wprowadzono na rynek łącznie pięć maszyn CorruCUT w wersji beta i dla nowych klientów. Maszyny te są przeznaczone do wysokowydajnej produkcji pudełek z tektury falistej z wykrojnikiem rotacyjnym o najwyższej jakości nadruku flekso.

W sumie zamówienia klientów wzrosły w trzecim kwartale o 56,2% rok do roku, przewyższając tym samym średnią dla branży (czerwiec-sierpień: 39,8%).

Dobry wzrost przychodów w trzecim kwartale, któremu towarzyszy wskaźnik book-to-bill na poziomie 1,24 oraz historycznie wysoki portfel zamówień

Skumulowane przychody za pierwsze dziewięć miesięcy po raz pierwszy od 2021 r. wzrosły o 3,0% do 787,4 mln euro. W trzecim kwartale utrzymały tę dynamikę i osiągnęły poziom 294,2 mln euro, co odpowiada wzrostowi o 18,2% rok do roku. Stowarzyszenie branżowe VDMA podało, że w okresie od czerwca do sierpnia br. przychody drukarń wzrosły o 7,9% rok do roku. Wskaźnik book-to-bill (stosunek przychodzących zamówień do przychodów) wyniósł w trzecim kwartale 1,24 i tym samym stale przekraczał 1,0 w ujęciu sekwencyjnym, odzwierciedlając dobre wyniki biznesowe firmy. Portfel zamówień osiągnął tym samym na dzień 30 września 2021 r. historycznie wysoki poziom 823,2 mln euro… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING