spot_imgspot_img

50 lat produkcji opakowań z tektury falistej w Kielcach

W 2021 roku DS Smith, wiodący producent pro-ekologicznych opakowań z tektury falistej, obchodzi 50-lecie powstania fabryki w Kielcach.

W 1971 roku rozpoczęto produkcję w Kieleckim Zakładzie Wyrobów Papierowych, obecnym Wydziale Tektury Falistej i Opakowań (P1). Kolejne etapy rozwoju to uruchomienie w latach 1973–1974 Wydziału Opakowań Jednostkowych (P2), Wydziału Displayów (P3), Zakładu Opakowań Specjalistycznych (P4).

W ciągu 50 lat zakład i zatrudnieni w nim pracownicy przebyli długą drogę i przeszli wiele zmian. Dzisiaj w unowocześnionym, prężnie podążającym za nowinkami technologicznymi zakładzie pracuje ponad 700 osób, a produkcja sięga 180 mln m2 tektury i opakowań. Wśród pracowników nie brakuje osób, które całą swoją karierę przepracowały w DS Smith.

Pokolenia innowacji | Firma daje możliwości rozwoju i zdobywania doświadczenia. Aż 85% managerów firmy wyłonionych zostało w drodze rekrutacji wewnętrznej, a 44% pracowników awansowało lub zmieniło stanowisko w ciągu ostatnich 5 lat. Dobre warunki i atmosfera pracy sprawiają, że rodzice polecają pracę swoim dzieciom. DS Smith szczyci się tym, że jest firmą wielopokoleniową.

Pracownicy firmy to zgrany zespół, który angażuje się nie tylko w pracę. Z wielką radością angażują się różne inicjatywy jak np. przygotowanie „Szlachetnej paczki”, udział w biegu „Piątka dla Bartka”, odwiedziny najmłodszych pacjentów w szpitalu, współpraca z Instytutem Designu i wiele innych.

Przyjazne środowisku opakowania | Opakowania, które firma produkuje w Kielcach, umożliwiają transportowanie towarów na cały świat. DS Smith obsługuje zarówno duże międzynarodowe firmy, jak i wiodące polskie marki. Klienci firmy pochodzą z różnych branż, np. spożywczej, produktów higieny osobistej, zabawek i elektroniki. W Kielcach produkowane są również opakowania na tak wyjątkowe produkty jak silniki do samolotów czy motocykle.

Opakowania transportowe zapewniają bezpieczny przewóz substancji niebezpiecznych np. chemikaliów, czy delikatnych szyb. Duża część opakowań przeznaczona jest dla wymagającej branży spożywczej i posiada odpowiednie atesty i certyfikaty. Od lat firma rozwija swoją ofertę skierowaną do e-commerce (sprzedaży internetowej). Firma szczególną wagę przywiązuje do ochrony środowiska, na przykład  produkuje opakowania z papieru z recyklingu, które nadają się do recyklingu, oferuje rozwiązania zastępujące tworzywa sztuczne i edukuje w celu wprowadzenia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Dzielenie się wiedzą | Firma aktywnie dzieli się wiedzą, doświadczeniem i pasją tworzenia opakowań z młodymi ludźmi, np.  udział „kawiarenkach biznesowych”, w targach pracy, dniach otwartych. Od czerwca 2021 roku współpracuje z Politechniką Świętokrzyską, z którą prowadzić będzie wspólne prace naukowo-badawcze, podnosić kompetencje zawodowe pracowników i realizować praktyki zawodowe i staże dla studentów.  

„Każda rocznica jest okazją do wspomnień, refleksji, jest podsumowaniem minionego czasu, ale przede wszystkim oceną obranego kierunku działania.”– komentuje Krzysztof Sadowski, Prezes Zarządu DS Smith Polska.  – „Jubileusz 50-lecia zakładu w Kielcach jest właśnie takim momentem, w którym spoglądamy na chwilę wstecz by zaraz optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jest również dla nas, zatrudnionych w DS Smith, powodem do dumy, przede wszystkim dlatego, że w ciągu tych 50 lat, od chwili uruchomienia produkcji w 1971 roku, zakład nieprzerwanie funkcjonuje i przez cały czas się rozwija, zwiększając swój zasięg biznesowy i moce produkcyjne.” 

Z okazji 50lecia na rondzie Giedroycia, w centralnym punkcie Kielc posadzono 8 400 kwiatów, które tworzą logo firmy. Pracownicy zakładu w Kielcach świętowali jego jubileusz na wyjątkowej imprezie, którą swoją obecnością uświetnili reprezentanci Urzędu Miasta Kielce i Bełchatowa, Starostwa Powiatowego, władz Politechniki Kieleckiej i Łódzkiej. Gwiazdą wieczoru był zespół Wilki, a zakończył go pokaz laserowy.

Z tej okazji został wydany również pamiątkowy album dokumentujący życie zakładu.

„Wielu z naszych obecnych pracowników jest związanych z nami niemal od początku, ale naszą załogę tworzą także jego „rówieśnicy” i oczywiście najmłodsze pokolenie – dwudziesto- i trzydziestolatkowie, co jest dowodem na to, że tu naprawdę dobrze się pracuje.” – dodaje Sadowski – „Od 2011 roku zakład DS Smith w Kielcach był prawdziwym placem budowy, przebudowy i modernizacji. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że pracujemy w jednej z najnowocześniejszych fabryk produkujących tekturę i opakowania z tektury w Polsce i Europie.”

Źródło: DS Smith

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING