spot_imgspot_img

Fujifilm wprowadza system X-BAR wyposażony w FUJIFILM Inkjet Technology, modułowy system druku atramentowego

FUJIFILM Corporation ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu systemu X-BAR wyposażonego w FUJIFILM Inkjet Technology. Ten modułowy inkjetowy system drukujący w trybie drop-on-demand służy do umieszczania danych zmiennych na przesyłkach reklamowych, dokumentach transakcyjnych i innych materiałach handlowych ze wstępnym nadrukiem.

Dzięki kompatybilności ze starszymi systemami, X-BAR umożliwia płynne przejście na nowoczesną technologię inkjetową. Seria produktów X-BAR składa się z ruchomych modułów zespołu drukującego, które można zamontować w maszynach analogowych lub urządzeniach wykańczających, aby drukować monochromatyczne dane zmienne takie jak tekst, kody kreskowe, adresy, logotypy i grafikę.

Technologia wykorzystuje głowice drukujące Fujifilm Dimatix Samba 1200 dpi, które dostarczają znakomitą jakość obrazu nawet w przypadku czcionki w rozmiarze 4 punktów oraz kodów kreskowych 1D mierzących zaledwie 6,7 milicala. Ta technologia wykorzystująca silikonowy system mikroelektromechaniczny (Si-MEMS) cechuje się dużą trwałością, przewidując tryliony uruchomień rozpylających PZT.

„Zaprojektowany w celu wydłużenia czasu eksploatacji drukarki i obniżenia kosztów, system X-BAR wyróżnia się szybkim rozruchem, co oznacza mniejsze straty czasu po zatrzymaniu maszyny” — mówi Stephen Atherton, starszy menedżer ds. zarządzania produktem i marketingu, kierujący firmą FUJIFILM Integrated Inkjet Solutions. „Stworzony z myślą o oszczędnej eksploatacji, system X-BAR nie wymaga regularnych przeglądów, a raczej jedynie prostej konserwacji zapobiegawczej”.

Wynika to z całkowicie zamkniętego układu ciągle krążącego atramentu podawanego przez wysoce niezawodny mechanizm silikonowy.  Zamknięty przepływający atrament nie zasycha ani nie osadza się na mechanizmach drukujących i może zostać podany niemal w dowolnej chwili.  Wszystkie te cechy są w stanie obniżyć całkowity koszt posiadania nawet o 50%.

System X-BAR drukuje z szybkością do 1000 stóp na minutę (300 m na minutę). Występuje w dwóch szerokościach druku 4 i 9 cali (10,16 i 22,86 cm), umożliwiając bezproblemową integrację z tradycyjnymi procesami druku komercyjnego i minimalizując konieczność długiego szkolenia i modyfikacji procesu. Obsługa systemu X-BAR wygląda podobnie, dzięki czemu przejście na niego jest proste i niekłopotliwe.

„Dostawcy usług druku wymagają nieustannej wydajności zarówno w czasie drukowania, jak i przygotowywania nowych urządzeń” — mówi Greg Balch, wiceprezes i dyrektor generalny kierujący firmą FUJIFILM Integrated Inkjet Solutions. „Zadaniem systemu X-BAR jest zapewnienie maksymalnej produktywności od chwili decyzji o zmianie technologii przez instalację, przekazanie do eksploatacji i wiele lat drukowania”. 

System X-BAR powstał w wyniku współpracy technicznej między firmami Fujifilm i Kao Collins, Inc., które razem stworzyły mocny zespół doświadczonych ekspertów technicznych, mający służyć pomocą klientom z branży druku komercyjnego.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING