spot_imgspot_img

Fujifilm: nowe funkcje 42K Printbar System, konfigurowalnego rozwiązania do druku atramentowego

FUJIFILM Corporation przedstawia 42K Printbar System. W wyniku rosnącej popularności poprzedniego produktu Samba® 42000 Printbar System do druku przesyłek reklamowych i dokumentów transakcyjnych, firma Fujifilm wprowadza nową wersję tego systemu pod nową nazwą i wyposażonego w nowe cechy i funkcje. 42K Printbar System jest przeznaczony także na inne rynki, w tym opakowań kartonowych, z tektury falistej, jak również do innych zastosowań przemysłowych.

Nowy system może pracować jako dodatkowa drukarka inkjetowa albo urządzenie drukujące do druku hybrydowego. Jednoprzebiegowy atramentowy system drukujący 42K Printbar System oferuje pożądaną szerokość druku, wykorzystując tyle głowic drukujących Fujifilm Samba ile potrzeba, aby zaspokoić potrzeby produkcji.

Dzięki zwiększeniu szerokości druku systemu klienci mogą drukować w dowolnym miejscu w poprzek wstęgi. W rezultacie nie trzeba zmieniać położenia poszczególnych listew drukujących ani zarządzać łączeniami przy zmianie zadań.

Nowe opcje 42K Printbar System obejmują automatyczne umieszczanie wkładek w czasie rzeczywistym, nowe opcje interfejsu cyfrowego, uproszczone konfiguracje montażu, opcję dodatkowej głowicy drukującej w celu zwiększenia szybkości druku lub gęstości optycznej, konfigurację czterokolorową, zespół głowicy obrotowej i automatyczne unikanie sklejeń.

42K Printbar System nadal obsługuje monochromatyczne dane zmienne obejmujące tekst, kody kreskowe, adresy, logotypy i grafikę. System obsługuje również formaty plików PDF/VT, a także system cieczy o wielkości specjalnie dostosowanej do konkretnej konfiguracji systemu, aby ograniczyć zajmowaną powierzchnię. System wykorzystuje głowice drukujące Samba 1200 dpi, które dostarczają znakomitą jakość obrazu nawet w przypadku czcionki w rozmiarze 2 punktów oraz kodów kreskowych 1D mierzących zaledwie 6,7 milicala.

„42K Printbar System nowej generacji, wraz z jego nowo zaprezentowanym odpowiednikiem – systemem X-BAR, oferuje klientom drukującym przesyłki reklamowe i dokumenty transakcyjne szeroką gamę nowoczesnych, bardziej niezawodnych opcji. Żaden z nich nie wymaga regularnych przeglądów” — mówi Stephen Atherton, który odpowiada za zarządzanie produktem i marketing w firmie Fujifilm Integrated Inkjet Solutions. „Dzięki elastycznej architekturze, 42K Printbar System może także efektywnie wspierać inne zastosowania druku, na przykład w segmencie opakowań”. 

W konfiguracji jednorzędowej system może drukować z szybkością do 1000 stóp na minutę (300 metrów na minutę). Teraz jest również dostępny w konfiguracji dwurzędowej, drukując z szybkością do 1800 stóp na minutę (548 metrów na minutę). System można dostosować do dowolnej liczby różnych zakładowych systemów zarządzania produkcją i architektur oprogramowania.

„Firmy poligraficzne wymagają dostawcy, który jest dziś w stanie zapewnić najlepszą w klasie wydajność, a jednocześnie zobowiązuje się do przyszłych inwestycji, które umożliwią ciągłe doskonalenie produktu” — mówi Greg Balch, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Fujifilm Integrated Inkjet Solutions. „42K Printbar System, który potwierdził swoją zdolność do poprawy wydajności i obniżenia kosztów operacyjnych, stał się naszą flagową linią produktów”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING