spot_imgspot_img

Comexi zaprezentowało podczas virtual.drupa 2021

Podczas virtual.drupa 2021 firma Comexi zaprezentowała szereg nowości w dziedzinie druku fleksograficznego, offsetowego i cyfrowego, a także laminowania i cięcia wzdłużnego.

W czasie virtual.drupa Comexi poprowadziła siedem bezpłatnych webinariów, które były otwarte dla wszystkich zarejestrowanych odwiedzających targi. Dwa seminaria internetowe poświęcone były nowościom Comexi na rok 2021 oraz innowacyjnym rozwiązaniom Comexi w zakresie opakowań elastycznych. Ponadto seminaria internetowe poświęcone zrównoważonemu drukowaniu i rozwojowi w procesach przetwarzania dotyczyły kwestii zrównoważonego rozwoju.

W następnych trzech seminariach internetowych omówiono INDUSTRY 4.0 (cyfrowa rewolucja w druku na elastycznych opakowaniach, opłacalna automatyzacja zwiększająca wydajność procesów pakowania elastycznego i nie tylko: innowacje usługowe Comexi zwiększające wydajność).

Ewolucja Comexi F2

Drupa to punkt wyjścia dla nowej generacji maszyn Comexi. Aby zachować ergonomię i wydajność maszyn drukujących Comexi F2, a także uzyskać najwyższe parametry druku i maksymalną jakość druku dzięki każdej automatyzacji i pomocy dla operatora, opracowanej w ramach technologii GeniusTech. Nowa ewolucja F2 zawiera najnowsze osiągnięcia w systemach zapobiegających biciom podczas druku  (GeniusRun) , systemy farbowe (GeniusFlow i GeniusDoctoring) oraz wydajność suszenia (GeniusDry).

Comexi Offset CI Evolution

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2012r. technologia druku offsetowego z centralnym cylindrem ewoluowała, uzyskując sprawdzoną wydajność w zakresie opakowań elastycznych i etykiet. Nowa Comexi Offset CI Evolution jest wyposażona w system utwardzania EB, zapewnia większą ochronę powierzchni opakowań monofilmowych nadających się do recyklingu. Nie zawiera rozpuszczalników, zapewnia wysoką jakość druku, pozwala na szybsze przygotowanie do druku i wykonuje formy drukowe w technologii offsetowej po niższych kosztach w stosunku do flexo czy rotograwiury. Ten nowy model o zwiększonej wydajności ma nowe funkcje automatyzacji, a także nowe opcje, w tym sterowanie kolorami.

Comexi ML2

Ten laminator zawiera nowe osłony i opcje, które ułatwiają przetwarzanie elastycznego opakowania, dzięki czemu Comexi ML2 będzie coraz bardziej wydajną maszyną. Wśród tych opcji wyróżnia się system Closed Loop Comexi, który pozwala na automatyczną regulację gramatury nanoszonego kleju bez rozpuszczalników, zachowując ją podczas całej produkcji. Co więcej, automatyczny system regulacji nanoszenia Cold sealu w registrze mark-to-mark, który pozwala uniknąć interwencji operatora i znacznie zmniejsza straty materiału i straty czasu przezbrajania. Ostatecznie celem tych dwóch systemów jest ułatwienie przygotowania pracy  i uczynienie maszyn bardziej automatycznymi. 

Comexi S1 DS

Nowa bobiniarka Comexi S1 DS jest maszyną dwuwałową, która koncentruje się na dużych średnicach wyjściowych i ma wszystkie dostępne automatyzacje. Będzie w stanie pracować z prędkością 1000 m/ min, co czyni ją najszybszą maszyną w historii Comexi. Ta krajarka zapewnia wysoką wydajność przy długich seriach, a także optymalną elastyczność przy zmianie formatu.

Comexi D4 i Comexi Digiflex

Po 67 latach dostarczania rozwiązań dla sektora opakowań elastycznych, Comexi wprowadzi na rynek nowe maszyny w technologii cyfrowej, umożliwiające przemysłowi sprostanie szybko rosnącym potrzebom rynku. Comexi Digiflex z listwą cyfrową in-line to rozwiązanie, które można zainstalować na maszynach drukujących z centralnym cylindrem, laminatorach i bobiniarkach.Jest to rozwiązanie konfigurowalne i umożliwia drukowanie zmiennych danych, w tym m.in. kodów QR, Datamatrix, kodów kreskowych czy numeracji, przy prędkości 250 m/min. Dzięki nisko migrującej farbie UV In-line, drukowanie na tej maszynie jest zgodne z przepisami dotyczącymi pakowania żywności.

Nowa, nadchodząca cyfrowa drukarka atramentowa na bazie tuszy wodnych Comexi D4 będzie w pełni konfigurowalną maszyną z 4 kolorami CMYK do 8 kolorów CMYK – OGV i białym. Ta maszyna drukuje z wysoką i niską rozdzielczością odpowiednio 75 m/min i 150 m/min. Dzięki tej nowej technologii i znajomości rynku opakowań elastycznych Comexi umożliwi swoim klientom opłacalne i zrównoważone oferowanie najlepszych rozwiązań w odpowiedzi na aktualne, wymagające potrzeby rynku. W ramach tego projektu Comexi będzie współpracować z czołowymi na rynku dostawcami atramentów i głowic drukujących, takimi jak Sun Chemical i Fujifilm.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING