Po zakończeniu testów produkcyjnych w drukarniach, Komori daje zielone światło do komercyjnego wprowadzenia na rynek nowej maszyny cyfrowej.  Jej  wydajność i rentowność pozwalają na rozszerzenie działalności klientów w nowych obszarach rynku, zaspokajając jednocześnie ich rosnące zapotrzebowanie na niskie i średnie nakłady.

Impremia NS40 jest idealnym rozwiązaniem do druku opakowań i zleceń wymagających krótkich terminów realizacji, przy jednoczesnym intensywnym wykorzystaniu kolorów specjalnych, jak i druku zmiennych danych a także  zróżnicowanych wersji. Jako “cyfrowy offset”, jest ona szczytowym osiągnięciem wśród obecnych maszyn cyfrowych.

Nowa cyfrowa maszyna drukująca formatu B1, wykorzystująca pełną gamę technologii offsetowych firmy Komori, pozwalając otwierać się drukarniom na nowe obszary działalności. Oficjalne rozpoczęcie sprzedaży 40″-go arkuszowego systemu druku nanograficznego Impremia NS40 inaugurują  maszyny dostępne  w konfiguracjach 4 kolory z systemem lakierującym  oraz 7 kolorów z systemem lakierującym.

Impremia NS40

W porównaniu do zwykłych wodnych drukarek atramentowych, głowice drukujące Impremia NS40 nanoszą wodny atrament Nanoink® na pas transferowy, tworząc na nim cienką warstwę. Tusz częściowo wysycha rozpraszając swoją wewnętrzną wilgotność, a następnie jest przenoszony na podłoże. Forma przenoszenia obrazu zapobiega głębokiemu wnikaniu wilgoci w podłoże i umożliwia szybkie schnięcie. Ta unikalna innowacja pozwala na osiągnięcie najwyższej prędkości drukowania na poziomie 6500 arkuszy na godzinę.

Impremia NS40 może produkować akceptowalne arkusze już od pierwszej odbitki, bez potrzeby wymiany płyt lub farby. W porównaniu z maszynami offsetowymi, skraca to czas od akceptacji poprawek do druku końcowego a także akceptacji  podczas druku przy maszynie, na miejscu.

Źródło: Reprograf-Grafikus