spot_imgspot_img

Braterski rozwój biznesu

- TOUR DE SONORA -

Czy innowacyjne urządzenie może zrewolucjonizować pracę drukarni szczycącej się ponad 20-letnim doświadczeniem? Przykład współpracy Preston Packaging i Kodak pokazuje, że tak. O tym, jak dzięki jednemu urządzeniu zmieniła się codzienna praca drukarni i czego wymaga się obecnie od firm poligraficznych rozmawiamy z właścicielami Preston Packaging: Filipem, Stanisławem i Jackiem Karońskimi.

Znajdujące się w podpoznańskiej Dąbrowie przedsiębiorstwo, zajmujące się produkcją opakowań z tektury litej, ulotek informacyjnych oraz instrukcji produktowych dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej, pokazuje, że sukcesy można odnosić również w trudnych, pandemicznych czasach.

Preston Packaging to przedsiębiorstwo na swój sposób wyjątkowe. Odnalazło niszę na rynku, która pozwala mu realizować bardzo specyficzny rodzaj produkcji – oferuje jednocześnie produkcję opakowań z tektury litej, przeznaczonych dla branży kosmetycznej
i farmaceutycznej, jak i druk ulotek informacyjnych i instrukcji produktowych, koniecznych podczas sprzedaży i dystrybucji tego rodzaju produktów.

Dzięki temu producenci leków i kosmetyków muszą jedynie włożyć do opakowania swój produkt, bez konieczności zamawiania ulotki w innym miejscu. Ma to znaczny wpływ na optymalizację codziennej pracy. Jak mówi jeden z właścicieli firmy, Stanisław Karoński:

„Obecnie największy nacisk kładziemy na rozwój technologiczny. Inwestujemy w software umożliwiający nam lepszą komunikację zarówno wewnątrz organizacji jak i z naszymi klientami. Dodatkowo rozwijamy działania marketingowe i sprzedażowe. Budujemy wizerunek firmy, która oferuje coś więcej niż tylko produkt.

Od lewej: Jacek Karoński – współwłaściciel Preston, Stanisław Karoński – wiceprezes zarządu Preston, Filip Karoński – prezes
zarządu Preston oraz Sławomir Iwanowski, Regional Sales and Newspaper Manager Poland – Kodak Polska

Efekty naszej współpracy z klientami oraz wyniki audytów, jakie przeprowadzają u nas odbiorcy, udowadniają, że wdrażane przez nas procedury stanowią dodatkową wartość dla klienta. Polityka zrównoważonego rozwoju oraz odpowiednie zarządzanie zasobami, w tym również zasobami ludzkimi, mają dziś ogromne znaczenie. Choć obecna sytuacja nie pozwala na bezpośrednie spotkania, chcemy budować relacje z naszymi kontrahentami poprzez spotkania i audyty online, pokazując, że wyzwania jakie stawia przed nami pandemia, nie wpływają na jakość naszej obsługi. Organizacja i porządek to nasza codzienność. Te standardy wiążą się oczywiście z kosztami, ale nasi klienci to doceniają”.

Cały materiał ukazał się w wydaniu kwietniowym czasopisma Świat Poligrafii Professional. Czy masz prenumeratę?

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING