spot_imgspot_img

Belgijska drukarnia premium Buroform inwestuje w maszynę Speedmaster CX 104

Belgijska drukarnia Buroform została założona w 1982 roku posiada siedzibę w Mechelen. W ostatnich latach współwłaściciel Jesse Marynen przekształcił firmę, która obecnie zatrudnia 40 pracowników, w dostawcę produktów druku najwyższej jakości.

Oprócz klientów z belgijskiej restauracji i scen kulturalnych, Buroform pracuje dla międzynarodowych firm w sektorach takich jak przemysł motoryzacyjny i przemysł gier. Wydawcy drukują tam również  książki bogato ilustrowane.

Drukarnia posiada również własną platformę internetową  poświęconą produkcji związanej z uroczystościami typu urodziny czy zaproszenia ślubne. Platforma BAAS (Buroform as a Service) umożliwia klientom edycję standardowych produktów w sklepie internetowym i składanie zamówień do druku online. Trzecia platforma będzie dostępna we wrześniu przyszłego roku.

“Zawsze staram się inicjować nowe projekty i rozwijać nowe produkty”, mówi. Buroform wykorzystuje Prinect Production Manager z Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) do wysoce zautomatyzowanego przepływu prac.

Pod koniec 2020 r., aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, Buroform zastąpił dwie starsze maszyny średniego formatu i zainwestował w nowego Speedmastera CX 104 z Heidelberga, jako jeden z użytkowników pilotażowych. Ta czterokolorowa maszyna w formacie 70 x 100 jest wyposażona między innymi w technologię Push to Stop do druku autonomicznego oraz system suszenia LE UV.

Dzięki nowemu Speedmasterowi CX 104 znacząco zwiększyliśmy naszą produktywność netto”, potwierdza Marynen. “Średnio produkujemy zlecenia o 20 procent szybciej niż wcześniej i kończymy do pięciu zmian prac w ciągu godziny”, dodaje.

Dzięki temu Marynen i jego zespół inżynierów drukarskich zmienili 184 płyty na jednej zmianie – nowy rekord w drukarni.

Ogólnie rzecz biorąc, Speedmaster CX 104 potrzebuje ponad połowę czasu, który Buroform wymaga, aby skonfigurować zadanie w porównaniu z wcześniej używanymi. Drukarnia osiąga średnią prędkość produkcji około 14 500 arkuszy na godzinę, co stanowi blisko 90 procent maksymalnej możliwej prędkości.

“Szybka konfiguracja i duża prędkość produkcji sprawiają, że Speedmaster CX 104 jest idealnym rozwiązaniem zarówno na krótkie, jak i długie nakłady. Drukujemy od 300 do 100 000 arkuszy”, kontynuuje Marynen…  więcej na WWW.

Źródło: Heidelberg

 

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING