spot_imgspot_img

baumannPerfecta 80 do testowania i kupienia w firmie Avargraf

- Artykuł promocyjny -

W salonie wystawowym firmy Avargraf w Warszawie można obejrzeć i przetestować (po wcześniejszym umówieniu się) maszyny z oferty tego dostawcy. Jedną z nich jest krajarka baumannPerfecta 80 z powiększonymi stołami 620 x 820 mm.

Krajarka baumannPerfecta 80 jest kompleksowym rozwiązaniem, umożliwiającym – jak podkreśla producent – „inteligentne” łączenie kilku urządzeń w systemy cięcia i ich integrację w cyklu produkcyjnym, co zwiększa wydajność pracy.

Integracja cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS pozwala tu na transfer danych i kontrolę procesu – od etapu przygotowania produkcji do rozliczeń.

W maszynie można ponadto opcjonalnie zastosować szerokie spektrum wyposażenia dodatkowego. Krajarka posiada także szereg rozwiązań umożliwiających – jak podaje producent –oszczędność energii (przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska) i zapewniających niższy poziom hałasu, co wpływa na lepsze warunki pracy.

Maszyna jest wyposażona w komputer Perfecta Cutpit z monitorem dotykowym, umożliwiającym pracę w trzech trybach obsługi o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.

W najwyższym trybie TS operator ma do dyspozycji automatyczne programowanie maszyny, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji zwiększających wydajność pracy. Komputer Perfecta Cutpit rejestruje takie parametry pracy jak licznik cięć, cykle wymiany noża i smarowania, godziny pracy i – w przypadku zintegrowania w systemie MIS – umożliwia ich zdalny odczyt.

Siła docisku tłoka jest dostosowywana automatycznie przez maszynę w zależności od wielkości ciętego użytku. Skutkuje to – jak podaje producent – lepszą dokładnością cięcia, brakiem nadmiernego prasowania małych użytków oraz znacznie wydłuża żywotność noża. Operator zawsze może wprowadzić poprawki za pomocą ekranu dotykowego.

Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu Cuttronic można przekazywać do sterowania krajarki dane z przygotowalni (CIP), po czym urządzenie automatycznie przygotuje zoptymalizowany dla danej pracy program cięcia. Posuw siodła odbywa się tu przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego jego położenia. Dzięki temu – jak podkreśla dostawca – maszyna zapewnia wysoką prędkość pracy, co generuje wzrost jej wydajności.

Dodatkowo charakteryzuje ją znacznie bardziej uproszczona konstrukcja niż we wcześniejszych modelach. W wyposażeniu standardowym znajduje się jednolity, całkowicie sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła.

Już dziś Avargraf podaje, że w kwietniu dołączy do niej krajarka baumannPerfecta 115  i również będzie dostępna dla klientów „od ręki”.

Jeżeli chcesz obejrzeć w działaniu krajarkę wystarczy zadzwonić do firmy Avargraf 22 331 33 33, lub przesłać e-mail by umówić się na najlepszy termin!

Źródło: Avargraf

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING